iMagazine

AVG LinkScanner chroni bezpieczeństwo użytkowników Maca

14/06/2010, 13:45 · · · 7

Znany głównie użytkownikom systemu Windows producent oprogramowania antywirusowego AVG Technologies wydał program pod system Mac OS. AVG LinkScanner jest bezpłatnym systemem chroniącym przez wirusami i innymi sieciowymi zagrożeniami użytkowników systemu Mac OS. Więcej szczegółów w informacji prasowej.

AVG Technologies, producent najpopularniejszego na świecie darmowego oprogramowania antywirusowego, udostpnił dziś AVG LinkScanner dla systemu operacyjnego Mac. AVG LinkScanner dla Mac to pierwszy darmowy produkt AVG opracowany dla systemów Mac OS X Leopard i Snow Leopard. Obsługuje on przeglądarki internetowe Safari 3.x, Safari 4.x, Safari 5.x oraz Mozilla Firefox 3.x i jej nowsze wersje. AVG LinkScanner to zaawansowane narzędzie zabezpieczające, które wykrywa obecność zainfekowanych stron testując cel każdego łącza URL w czasie rzeczywistym.
Według przeprowadzonych przez AVG Technologies badań 99 procent wszystkich zagrożeń pochodzi z sieci i nie można ich powstrzyma przy pomocy tradycyjnego oprogramowania antywirusowego. Zagrożenia te mog czyha na znanych witrynach albo kryją się w popularnych aplikacjach serwisów społecznościowych. Mogą pojawiać się i znikać w przeciągu godzin, nie wzbudzajc podejrzeń nieuważnych internautów. Portale społecznościowe takie jak Facebook czy Twitter cieszą się rekordową popularnością  nie tylko wśród zwykłych użytkowników internetu. Coraz częściej staj się one niebezpiecznymi narzędziami w rekach cyberprzestpców, którzy korzystajac z ich funkcjonalności rozsyłają złośliwe oprogramowanie  tzw. malware.
Podobnie jak posiadajcy już ponad 95 milionów użytkowników darmowy LinkScanner dla systemu operacyjnego Windows, LinkScanner dla Mac pozwala na swobodne surfowanie w sieci, wyszukiwanie informacji, wysyłanie e-maili, robienie zakupów i korzystanie z serwisów społecznościowych. Jednocześnie gwarantuje, że odwiedzane przez jego użytkowników strony nie kryj w sobie żadnego zagrożenia.
LinkScanner jest stale aktualizowany przy pomocy danych zgromadzonych przez zespół badaczy AVG oraz informacji nadsyłanych przez członków społeczności AVG. Oprogramowanie sprawdza każdą stronę internetową w czasie rzeczywistym, jeszcze zanim zostanie ona otwarta i w razie zagrożenia ostrzega użytkowników, aby powstrzymali si przed jej otwarciem.
Użytkownicy Maca byli dotychczas mniej narażeni na wirusy i ataki z powodu swojego mniejszego udziału w rynku. Sytuacja ta jednak szybko się zmienia i obecnie żaden system operacyjny nie jest na nie uodporniony. Współczesne ataki wykorzystuj się do rozprzestrzeniania złośliwego oprogramowania, którego celem są przegldarki internetowe oraz luki w aplikacjach  mówi J.R. Smith, Dyrektor Generalny AVG Technologies.  LinkScanner dla Mac to pierwszy krok w stron bezpieczeństwa danych, tożsamości i pieniędzy użytkowników systemów operacyjnych Mac.
Program można pobrać z strony http://linkscanner.avg.com/Mac/
7

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

7
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
vergalTesSiRPiotrekRobertdmilith Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marucins
Gość
Marucins

„nie można ich powstrzyma przy pomocy tradycyjnego oprogramowania antywirusowego”

A jakie to tradycyjne?

A teraz przeczytajcie to zdanie – „Użytkownicy Maca byli dotychczas mniej narażeni na wirusy i ataki z powodu swojego mniejszego udziału w rynku. Sytuacja ta jednak szybko się zmienia i obecnie żaden system operacyjny nie jest na nie uodporniony. Współczesne ataki wykorzystuj się do rozprzestrzeniania złośliwego oprogramowania, którego celem są przegldarki internetowe oraz luki w aplikacjach  mówi…”

…i gdzie tu spujność wypowiedzi. Więc albo to OS albo Aplikacje pod niego sa winne!

dmilith
Gość

Jak już się czepiamy poprawnej Polszczyzny, to spÓjność pisze się przez Ó (spAja) ;P

Robert
Gość
Robert

Jak pisałem przy artykule Kasperskiego, że niebawem pojawią się inni z ofertami „ochrony” Systemu Appla i już mamy ,kolejni w drodze po naszą kasę.Póki co nie kupie i nie dam zarobić tym firmom ani grosza lub centa nie są te programy warte tych pieniędzy a tylko wprowadzają dezoriętację w środowisku użytkowników tego systemu.Oczywiści to moje zdanie i możecie się z nim nie zgadzać

Piotrek
Gość
Piotrek

Potwierdzam opinię innych- ten artykuł to jakiś dowcip :]

TesSiR
Gość
TesSiR

Fakt… nie ściągajmy, nie dajmy im dać znać, że chcemy takich programów!

Marucins
Gość
Marucins

**dmilith** dzięki za poprawienie mnie (Safari pod WIN ma z tym problem)

vergal
Gość
vergal

@Robert: w sumie bym sie z Toba zgodzil, gdyby nie fakt ze akurat ten soft jest darmowy.