Mastodon

Ceny nowych Mac mini w Polsce

8
Dodane: 14 lat temu

Już wiemy ile będzie oficjalnie kosztowała wczorajsza nowośćodświeżony Mac mini – na polskim rynku.

Poniższe ceny, są to ceny SRP (suggested reseller price):

MC270PL/A – Mac mini Core 2 Duo 2.4GHz/2GB/320GB/GeForce 320M/SD/HDMI/Alu (Nowosc) – 3.399PLN
MC438PL/A – Mac mini Core 2 .66GHz Intel Core 2 Duo 4GB memory Dual 500GB hard drives NVIDIA GeForce 320M graphics/HDMI/Alu/ Mac OS X Server Snow Leopard (Nowosc) – 4,799PLN

Warto zwrócić uwagę, że najnowszy Mac mini, jest tańszy od droższej wersji poprzedniej edycji. Wersja serwerowa jest w tej samej cenie co poprzednik.

Nowe Mac mini są już w APR-ach. Mac mini server będzie dostępny w późniejszym terminie.

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 8

chwilunia, MB White (nowy, ten z 10-godzinna bateria) kosztuje 4799PLN, a poprzedni model Unibody 3999PLN, także jak widać chyba jednak “zwykły” Mac mini jest sporo tańszy…

A jak przyjrzycie się, to generalnie Mac mini w Polsce kosztuje praktycznie tyle, co w pozostałych krajach UE, różnica w cenie jest kosmetyczna i wynika z różnic kursowych raz z poziomu VAT – we Francji Mac mini kosztuje 799EUR, a w Niemczech 809EUR – u nas 3399PLN, zobaczcie jaki jest dziś kurs Euro i będzie jasne.

Powtórze swój wpis z innego forum:

Czemu nadal przeliczacie z $? W polsce Apple ma ceny jak w całej EU – patrza super wysokie ceny na Mini w Niemczech i Wielkiej Brytani – i to te ceny trzeba brać pod uwagę przy przeliczaniu. Zeby nie było nie jestem zwolennikiem iSouce, ale jak komuś dowalamy róbmy to fair. iSource dostaje kompy w cenie hurtowej dla krajów EU – tego jednego możemy być pewni – jakie są te ceny to wiedzą tylko zainteresowane strony Apple i europejscy dystrybutorzy i reselerzy. Proponuję poczytać wątki o cenie mini w WB, De, czy nawet Australii nawet tam w relatywnie bogatych krajach ludzie są delikatnie mówiąc wkurzeni bo różnica ceny w $ i walutach tych krajów jest o wiele wyższa niż na inne produkty Appla. Ciekawe czy to nowa tendencja czy tylko testowanie wytrzymałości rynków poza USA?

zazwyczaj broniłem Apple, mimo ich wku… przelicznika, ale teraz po prostu przesadzili z ceną. co z tego że “najnowszy Mac Mini, jest tańszy od droższej wersji poprzedniej edycji” skoro jest droższy o prawie 1000 zł od najtańszego wersji poprzedniej.
osobiście preferuję macbooki ale czekałem na nowego Mini aby zrobić sobie małe centrum multimedialne. przy tej cenie chyba jednak zadowolę się czymś od LaCie (też ładne i dużo tańsze, a bez kolejnego komputera w domu dam sobie radę).

Dominik, nie ma co gimnastykować się i ściemniać “że jest tańszy od starej droższej wersji”. Nowa wersja nie serwerowa jest droższa od poprzedniej generacji i tyle. Trzeba też napisać wprost, że cena w UE nowego Mini to nieporozumienie. Ten komputerek wygląda pięknie, wzbudza pożądanie, ale niestety bardzo odpycha cenowo. Gdyby jeszcze w środku siedział jakiś sensowny procesor i3 albo i5, brzmiałoby to mniej żałośnie, ale C2D jest już wiekowy i wstyd brać za niego takie pieniądze. Przy cenie $699 czyli ok 2300 zł jest to ciekawa propozycja którą można rozważać, ale 3400 zł IMO miażdży portfel.