Mastodon

Vobis od 1 lipca sprzedaje maki

10
Dodane: 13 lat temu

To jest bardzo ciekawa informacja dla wszystkich nas, czyli użytkowników komputerów Apple. Od 1 lipca startuje sprzedaż komputerów oraz innych produktów firmowanych nadgryzionym jabłkiem w jednej z największych sieci sprzedaży komputerów w naszym kraju – w sieci Vobis. Zasięg sieci Vobis jest ogromny – to jest ponad 200 salonów w całej Polsce oraz sklep internetowy. W pierwszym rzucie komputery Apple trafią do 11 wybranych salonów w większych miastach, potem mają trafiać do następnych.

Myślę, że jest to bardzo dobra informacja w szczególności dla tych z Was, którzy nie mieli do tej pory w swojej okolicy miejsca gdzie można kupić maki. Najprawdopodobniej jak się rozejrzycie salon Vobisu gdzieś jednak będzie.

Czekamy teraz tylko na informacje jak to będzie wyglądało cenowo i produktowo w salonach Vobisu. Jedno jest pewne – my na pewno na tym zyskamy.

Poniżej przeczytacie oficjalną informację prasową:

Od 1 lipca 2010 r. w sieci sklepów Vobis Digital oraz sklepie internetowym Vobis.pl będzie można kupić całą gamę produktów firmy Apple – od odtwarzaczy multimedialnych, przez smartfony i tablety, aż po komputery.

Decyzja o wprowadzeniu do oferty Vobis urządzeń Apple jest konsekwencją rosnącej popularności tych produktów na polskim rynku oraz ogromnego zainteresowania klientów niedawnym pojawieniem się w ofercie firmy przełomowego tabletu iPad. “Staramy się szybko reagować na potrzeby naszych Klientów – a przypadek iPada pokazał, że są oni zainteresowani nowatorskimi urządzeniami z segmentu Premium. W tej sytuacji uznaliśmy, że następnym krokiem powinno być rozszerzenie naszej oferty o kolejne produkty Apple” – komentuje Paweł Kuźma, Wicedyrektor Departamentu Rozwoju Produktu i Usług w Vobis.

Co ważne, pracownicy wszystkich salonów, w których dostępne będą produkty Apple, przeszli szczegółowe szkolenie ze znajomości oferty oraz urządzeń tej firmy – klienci mogą więc liczyć na możliwość uzyskania wyczerpujących informacji na temat urządzeń z charakterystycznym logo nadgryzionego jabłka na obudowie.

“Zależy nam na tym, by w naszych salonach klient mógł nie tylko obejrzeć i kupić sprzęt Apple, ale także uzyskać fachowe porady i kompleksowe informacje na jego temat. Oczywiście, dotyczy to zarówno komputerów, jak i innych urządzeń elektronicznych Apple – w ten sposób realizujemy firmową dewizę “Vobis – więcej niż komputery” – dodaje Paweł Kuźma, Wicedyrektor Departamentu Rozwoju Produktu i Usług w Vobis.

Warto dodać, że klienci Vobis będą mogli liczyć na atrakcyjne oferty specjalne, dotyczące zakupu wybranych modeli komputerów Apple.

W pierwszej kolejności produkty Apple pojawią się w 11 wybranych salonach Vobis – w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku oraz Szczecinie (z czasem ich liczba się zwiększy). W salonach Vobis klienci będą mogli zaopatrzyć się w produkty Apple ze wszystkich kategorii – w ofercie pojawią się odtwarzacze iPod, smartfony iPhone, tablet iPad, komputery stacjonarne iMac oraz przenośne Macbook, a także wybrane oprogramowanie Apple.

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 10

No ja mam tylko nadzieję, że przeszkolą personel odpowiednio, bo z doświadczeń z naszym salonem wiem, że pracownicy tej sieci to zagorzali fani Microsoft. Znajomy miał dość śmieszną sytuację rok temu kiedy kupował u nich iPoda. Nie dość, że sprzedawca zaczął mu obrzydzać iTunes na dzień dobry, to jeszcze równolegle mówił o korzyściach marki Creative na Apple. Także aż się przejdę “na głupa” gości przepytać ;-)

Niedawno byłem w salnie Vobis w warszawskiej Arkadii zapytać o iPada. Pan grzecznie mnie poinformował, że nie mogą pokazać na żywo, bo wszystkie są tylko na sprzedaż, po czym stwierdził, że iPad jest przereklamowany, trzeba do niego używać iTunes’a i lepiej kupić netbooka, bo ma większe możliwości. Nie chcąc wdawać się w jakąś polemikę, podziękowałem i poszedłem sobie dalej. Ot taka “z głębi serca i przekonań” obsługa klienta ;)

Powiem tak Vobis w Szczecinie czy ma wiedzę o produktach Apple raczej nie , ma bardziej lakoniczne podejście do polityki i produktów Jabłuszka,ale może przeszli szybkie szkolenie ?
Jedno jest pewne w porównaniu z salonem Macsimum w Szczecinie maja większą gamę banków z których można korzystać, niż salonie Macsimum . Jak pamiętam Vobis wywodzi się ze Szczecina ,czyli mojego miasta w którym mieszkam.Siedziba Vobis na Ściegiennego i obsługa jest kompetentna tylko mnie ciekawi czy też w sprawie produktów Apple.Wiem jedno jak chciałem kupić iMaca to nie było problemów z ratami, a w Macsimum tak ! bo Bank Sigma Bank stwierdził że za często korzystam z kredytów i nie mogę kupić nic więcej z ich pośrednictwem :( żal wielki i żenada !!! gdzie podjechałem do Vobis i w 15 min miałem już możliwość zakupu na kredyty w innym banku wybranego iMaca.Myślę że to kwestia marketingu i koniunktury czyli biznesu :) Każda sieć może zostać dystrybutorem produktów firmy Apple to kwestia wkładu własnego i biznes planu.Życzę powodzenia Firmie Vobis bo będzie konkurent w Szczecinie i może nowy serwis.Jak wiem konkurencja dobrze wpływa na rynek itp.
A tak na marginesie jest w Szczecinie firma na ul.Dąbrowskiego która ma komis produktów Apple i SERWIS po gwarancyjny. Jak się dowiem o adresie to powiadomię :)

Media markt z saturnem też sprzedają maki, ipody i co z tego? sprzedaż mają bardzo malutką. sprzedawcy na tych produktach się nie znają, nie potrafią ich sprzedawać, a żadne szkolenia w tym nie pomogą. Stałych userów Vobis nie przyciągnie, chyba że świetnymi cenami co jest wątpliwe, a switcherami też nie będą potrafili się zająć. W Komputroniku też próbowali maki sprzedawać z ipodami i mizernie im to idzie, z Vobisem będzie to samo.

przy ich cenach i wirtualnych stanach magazynowych to raczej nie zagrożą Cortlandowi czy iSpotowi.
zdecydowanie większą szansę w tej kwestii miałby Euro ze swoimi ratami 30×0%. niestety większość sprzętu Apple także mają wirtualnie (poza iPodami, które są czasami w naprawdę niezłych cenach, nawet 200 taniej niż u konkurencji). ostatnio zaczęli promować jabłuszko na stronie głównej więc może chcą rozkręcić interes…