Mastodon

Magic TrackPad od środka

6
Dodane: 13 lat temu

Już tradycyjnie, serwis iFixit.com jak tylko zostanie zaprezentowany jakikolwiek nowy produkt Apple, rozbiera go na części pierwsze.

Tak też jest w przypadku przedwczorajszej premiery Apple – czyli Magic TrackPad. Jak widać z dokładnej prezentacji serwisu iFixit.com, Magic TrackPad jest bardzo minimalistycznie zaprojektowany, a jego rozmiar wydaje się zdeterminowany tylko wymiarami klawiatury Apple.

Swoją drogą zastanawiam się, czy praca z tak dużym gładzikiem (jak ja nie lubię tej polskiej nazwy) będzie wygodna. Mając Macbooka Pro i wbudowany dosyć duży gładzik, mimo wszystko staram się zawsze używać myszy. Gładzik jest w moim przypadku ostatecznością.

Jak to jest z Wami? Czy lubicie i korzystacie z gładzika, czy wolicie myszkę? Oczywiście pytanie kieruję raczej do użytkowników komputerów przenośnych.

Co sądzisz o Magic TrackPad?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Czekamy teraz już tylko na to, aby Magic TrancPad został wrzucony do blendera.

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 6

Magic TouchPad i możliwości użycia szerokiej palety gestów [zapewne pojawi się nowa wersja betterTouchTool’a] robi z niego wyjątkowo użyteczne narzędzie do domowego użytku, dające jeszcze więcej swobody i ergonomii – profesjonaliści na pewno zostaną przy swoich wacom’ach.

Sam gładzik jak i jego nazwa jest super.
Ja nawet jak mam robótkę graficzną czy w Pixelmatorze czy jakąś wektorową to nie szukam myszki – spokojnie i wygodnie potrafię to zrobić za pomocą gładzika.
Myszki używam tylko w biurze – bo po prostu jest. Jest może ciut wygodniejsza, ale nawet jak nią się posługuję, to często pomagam sobie gładzikiem i jego gestami (skontrolowanie dwoma palcami itp.).