Mastodon

Safari Extensions Gallery

10
Dodane: 13 lat temu

Apple uruchomiło oficjalnie miejsce na swojej stronie, gdzie znajdziecie rozszerzenia dla najnowszej wersji przeglądarki Safari 5 – jest to Safari Extensions Gallery.

Galeria podzielona jest na 16 kategorii:

informacje

zakupy

wyszukiwarki

social networking

zabawa

produktywność

bookmarki

bezpieczeństwo

narzędzia RSS

Twitter

tłumaczenia

skracanie URL

email

zdjęcia

developer

inne

Na tę chwilę widzę już, że kilka z nich jest bardzo ciekawych, dodających funkcje w Safari których mi brakowało. Tak na szybko, jest to np skracacz linków Shortly, czy narzędzie dodające kanały RSS do GoogleReadera – Add To Google Reader.

Czy uważacie, że rozszerzenia były potrzebne w Safari? Czy będziecie z nich korzystać? Które wg Was są najciekawsze? Podzielcie się swoimi uwagami.

Komentarze oddajemy do Waszej dyspozycji.

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 10

Na tę chwilę. TĘ a nie TĄ. Uprzejmie proszę o większą językową dbałość. Przypadki warto rozróżniać. Niestety zauważyłem, że ten błąd jest bardzo powszechny w jabłuszkowych tekstach. Czy ktoś robi korektę?

@Wojciech:
Prawdopodobnie chodzi Ci o certyfikat potrzebny do robienia tych rozszerzeń. Nie odsyłając cię już do linka ( nie chce mi się szukać ), streszczę Ci to tutaj.

Najpierw logujesz się po wejściu na http://www.developer.apple.com/safari/ – masz tam link po prawej stronie, w dziale “Join the Safari Developer Program” . Klikasz na “Request Certificate” potem Launch. Instrukcja mówi, żebyś odpalił pęk klucz, potem “Dostęp do pęku kluczy” – “Asysten certyfikatów” – Wniosek o bla, bla, bla… – wpisujesz email, nazwę oraz zaznaczasz “zachowane na dysku” – dalej -klikasz na stronie Apple “Wybierz” – zaznaczasz plik, który utworzył ci się na dysku – wysyłasz – ściągasz utworzony certyfikat – klikasz na niego dwa razy i gotowe. Wniosek możesz wywalić do kosza :).

Safari Extensions Gallery – fajny pomysł, nie nowy pomysł i bardzo potrzebna rzecz. Zastanawiam się tylko, czemu mojego rozszerzenia nie ma xD. Nawet gość do mnie pisał, bym coś tam poprawił, potem było niby ok ( pomijając inne wady Safari jakie mu wytknąłem ), a rozszerzenia nie ma :/. Cóż trudno. Na razie robię update, więc jak skończę, to dopiero w tedy do niego napiszę :).

AdBlock dla Safari. Brak tego dadatku byl jedynym powodem, dla ktorego uzywalem FF.
teraz wreszcie mam Safari bez reklam. Poza tym odkrylem kilka fajnych funkcji, o ktorych pewnie wszyscy uzytkownicy wiedzieli ale ja, jako FF’siarz nie mialem pojecia (np. Otworz w Dashboard – rewelacja!)