Mastodon

Magic TrackPad – w trakcie testu

Norbert Cała
norbertcala
9
Dodane: 13 lat temu

Kilka dni temu pokazaliśmy Wam pierwsze polskie zdjęcie Magic TrackPada. Nowy zewnętrzny gładzik Apple dostaliśmy do testów od Apple Polska.
Na razie wylądował miedzy moją bezprzewodową klawiaturą, a Magic Mouse i moja ręka czasem bezwiednie opada na myszkę. Myślę jednak, że wbrew temu co początkowo sądziłem zarówno ja jak i większość  komentatorów, Magic TrackPad może się przyjąć na dobre. Na razie się do niego przyzwyczajam i staram ocenić czy jest wygodniejszy od myszki na zagraconym biurku.

Jeśli macie jakieś pytania związane z użytkowaniem tego “gładzika” piszcie śmiało postaram się na nie odpowiedzieć w teście który ukaże się w numerze powakacyjnym.

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek.

norbertcala
Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 9

od kilku godzin mam przyjemność obcować z Magic Trackpadem. Polecam. Mysz poszła w odstawkę. Zobączę jak pójdzie praca w Photoshopie i InDesignie ale jak na razie obsługa systemy, office, internetu jest przesympatyczna. Trzeba nieco zmienić przyzwaczejemi z trzymania myszy ale spoko.

@Jacek – właśnie tego najbardziej jestem ciekaw. Generalnie praca gładzikiem w PSie na laptopie jest raczej wg mnie średnio wygodna. Magic TrackPada nie testowałem, ale obawiam się, że może być podobna. Napisz swoje wrażenia.

@Dominik
hmm, ja właściwie już prawie 4 lata temu porzuciłem desktopa (wtedy jeszcze Windows XP) na rzecz laptopa (MBP late 2006) i w zakresie moich potrzeb (nie zajmuje się obróbką video i mieleniem kilkugigabajtowch kolaży) sprawował się doskonale. Oczywiście z podłączonym zewnętrznym monitorem. :-) Praca typowo designerska, projektowanie publikacji, identyfikacji i wile typowych zajęć z zakresu marketingu i pr.
Obecnie używam MBP middle 2010 i dalej nie widzę potzeby posiadania desktopowej wersji sprzętu. Zresztą komputer jest mi potrzebny w kilku miejscach do których się przemieszczam więc laptop ma swoje uzasadnienie.
Szybkie macanie Photoshopa i … te kilka podstawowych gestów potrafi na prawdę przyspieszyć pracę nad szczegółami.

J.