Mastodon

Google rezygnuje z Wave

5
Dodane: 13 lat temu

Minął prawie rok od wprowadzenia przez Google usługi Wave, a wczoraj pojawiła się informacja że zostanie ona zamknięta.

Google we wpisie na swoim korporacyjnym blogu informuje, że usługa nie zainteresowała większej ilości użytkowników i dlatego zdecydowali się ją zamknąć jako niezależny produkt.

Google Wave będzie wspierany tylko do końca roku.

Jak podkreśla Macworld, decyzja Googla wydaje się bardzo szybka, tym bardziej, że w niedługim czasie planowana była konferencja właśnie dla developerów zajmujących się tym projektem.

Ciekawe jest jak wielu z Was korzystało z tej usługi? Czy w dobie Twittera i Facebooka, czy chociażby naszego rodzimego Blipa, korzystaliście z rozwiązania Google?

Źródło: Macworld.com

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 5

Przede wszystkim zainteresowałem się Wave, ponieważ wokół tego był zrobiony dość spory szum. Prasa swego czasu pisała, że zrewolucjonizuje to sposób komunikacji w sieci itd. Problem tylko w tym, że Google jakby o tym projekcie zapomniał. Po 3 dniach wiedziałem, że nic nowego On nie wniesie (choć potencjał miał). Miałem wrażenie, że jest to naprawdę ogromna BETA. Szkoda.

Prowadziłem w tym większość projektów… I co ja mam teraz zrobić? To było wyspecjalizowane oprogramowanie, które wielu osobom się na prawdę przydało… Szkoda, trzeba będzie sporo rzeczy zarchwizować i poszukać alternatywy.