Mastodon

BlackBerry zakazany w Arabii Saudyjskiej

7
Dodane: 14 lat temu

Z pozoru niezbyt interesująca nas, macuserów informacja o tym, że władze Arabii Saudyjskiej zakazały sprzedaży na tamtejszym rynku telefonów BlackBerry, bo…. są zbyt dobrze zabezpieczone.

Okazuje się, że szyfrowanie wiadomości przesyłanych z telefonów BlackBerry jest tak dobre, że służby specjalne Arabii Saudyjskiej nie mogą ich kontrolować.

Podobno równie popularnym co BlackBerry telefonem w Arabii Saudyjskiej jest iPhone. Mają go tam dwaj operatorzy. Ciekawe jest to, że w przypadku iPhone nie ma takich obostrzeń.

Czyżby iPhone był zatem łatwy do złamania? Dla mnie jest to zastanawiające.

Źródło: AppleInsider.com

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 7

Każda technologia szyfrujac jest “dopuszczana” do użytku pod warunkiem, ze służby bezpieczeństwa są w stanie taka sieczke rozszyfrować.
Służby ze sobą nie współpracują…

PDF-owa dziura i Jailbreak za pomocą wejścia na stronę internetową nie świadczy chyba o megazabezpieczeniu iPhone z softem z rodziny 4. Ja jestem fanem Androida ale to BlackBerry w sumie od zawsze była najbardziej nastawiona na biznes i “panów w garniturach obracających milionami” i wierzę w to, że zabezpieczenia tych telefonów mogą być trudne do złamania nawet dla tajnych służb.

Jak się okaże, że dla nich iPhone jest łatwy do złamania to zaraz Dominik Łada tam się pojawi na przesłuchanie… Tak jak Norbert cała poleciał od razu na lotnisko żeby wysłuchiwać z lubością DLACZEGO TO AKURAT APPLE wybrali… Haha fajną musiał mieć minę gdy się dowiedział na tym lotnisku, że nie mają zamiaru wymieniać iPadów na nowszą generację :D