iMagazine

iPhone Spy Stick – telefon bez tajemnic

18/08/2010, 11:39 · · · 1

BrickHouse Security wprowadziło do sprzedaży specjalne urządzenie służące do odczytywania wszelkich danych z iPhonów z oprogramowaniem w wersji do 3.x.

iPhone Spy Stick jest w cenie 199USD. W komplecie mamy urządzenie przypominające pamięć flash oraz kabel do podłączenia do iPhona. Dzięki temu rozwiązaniu możemy bez potrzeby robienia Jailbreaka, ściągać praktycznie wszystkie dane z telefonu Apple. Możemy nawet odczytać skasowane smsy. Mamy dostęp do poczty, kontaktów, nawet do historii wyszukiwań w aplikacji „Maps”.

Producent opisuje swój produkt jako idealny do następujących zastosowań:

– złap oszukującego współmałżonka
– monitoruj smsy oraz internet swoich dzieci
– sprawdź iPhony pracowników
– odzyskaj skasowane dane

Dlaczego odzyskiwanie danych jest wspomniane dopiero na ostatnim miejscu?

Wersja dla systemów 4.x zapowiadana jest na październik tego roku. Urządzenie obsługiwane jest tylko z systemu Windows.

Swoją drogą, mnie osobiście trochę zestresowała ta informacja. Nie to, że mam coś do ukrycia w swoim iPhonie, bo nie mam, ale z drugiej strony oznacza to, że nasze telefony są bardzo słabo zabezpieczone.

1

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Krzysztof Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzysztof
Gość

Swoją drogą, mnie osobiście trochę zestresowała ta informacja. Nie to, że mam coś do ukrycia w swoim iPhonie, bo nie mam, ale z drugiej strony oznacza to, że nasze telefony są bardzo słabo zabezpieczone.

Redaktorze. Mając fizyczny dostęp do jakiegokolwiek urządzenia, które jest produktem dla typowego konsumenta masz pełny dostęp do wszystkiego. Aby zalogować się bezprzewodowo, czy do sieci, czy do Panelu administracyjnego w którym napisałeś ten post musisz mieć login i hasło bo jest to zasób sieciowy. Jeżeli to ja prowadziłbym firmę hostingową i mojejabluszko.pl leżałoby na moim serwerze, do którego miałbym pełen dostęp, mógłbym namoncić tutaj ile bym tylko chciał, nie zgodzisz się ze mną?

Ile hakerzy muszą natrudzić się aby wydobyć dane ze zwykłego PC – podsyłać trojany, szukać dziury w zabezpieczeniach o wiele łatwiej „ukraść” komputer. Oczywiście nie zachęcam do kradzieży.