Mastodon

Apple będzie robiło przekaz na żywo z dzisiejszej prezentacji

8
Dodane: 13 lat temu

Na szybko. Apple poinformowało przed chwilą, że po raz pierwszy w historii będzie udostępniony przekaz na żywo bezpośrednio z prezentacji. Streaming będzie dostępny na stronie www oraz również dla urządzeń mobilnych Apple.

Jak to określił nasz webmaster Marek:

Swoją drogą to pewnie będzie coś bardzo ważnego, skoro konferencja jest w środę, a nie we wtorek i do tego dają stream live.

Chyba coś w tym musi być. Zobaczymy już dziś wieczorem. Będziemy dla Was komentować to wydarzenie.

Póki co proponuje szybką ankietę:

Czego możemy spodziewać się po prezentacji Apple 1.09.2010? Możesz wybrać 3 odpowiedzi

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 8

Dokładnie jak z 10 lat temu ;)
Pamiętam, że wtedy mogłem sobie pozwolić na słuchanie prezentacji (najpierw miałem modem 56000bodów, potem ISDN). Jak już dorobiłem się szybszego łącza (choć ISDN był pewnym wypasem wtedy) to przestali strimingować ;)
Może to też być zapowiedzią i testem jakiejś nowej usługi…

Dominik, jaki “po raz pierwszy w historii”? Przecież przekazy live z ważnych prezentacji były kiedyś normą w Apple. Dopiero parę lat temu zrezygnowano z nich, ze względu na koszty. Tak więc decyzja o przekazie na żywo może wskazywać, że pokażą coś naprawdę ważnego z ich punktu widzenia. Obstawiam, że ma to jakiś związek z uruchomieniem data center: http://www.cultofmac.com/aerial-footage-of-apples-new-north-carolina-data-center-shows-massive-facility/31260
Czyżby przekazy strumieniowe na żywo z konferencji Apple miały powrócić na dobre? Byłoby miło ;)

PS. Onegdaj ganiało się do salonów SADu na organizowane przez nich bibki z okazji streamingów na żywo, bo w domu łącze nie pozwalało na taki luksus ;)

Live… super

Spodziewam się nowej anteny dla iPhone 4. A nawet ja chce aby wydali poprawioną wersję – wstrzymałem się specjalnie z kupnem.

Co do ankiety – może pokażą iLife ’10 :D

@Max – wcześniej pamiętam, na co zwrócił uwagę Jaromir, że były streamingi ale głosowe. Wideo wydawało mi się, że było z opoźnieniem na następny dzień. Ale może się mylę. Myślę, że faktycznie chcą przetestować nową farmę serwerów. Ale zapewne będzie to miało związek z jakimś “wow”. Zobaczymy.

@Marucins – faktycznie iLife i iWork nowy by się przydał.

Jaromir pisał o raczej streamingach video, tylko źle się wyraził ;) Szczerze mówiąc nie przypominam sobie żeby były kiedykolwiek tylko audio, ale może i były, bo moja pamięć bywa zawodna, a dodatkowo wtedy publiczny dostęp do internetu w Polsce mógł raczkować ;) W każdym razie przy okazji podrzucam stronę z odnośnikami do archiwum filmów z prezentacji Apple: http://guides.macrumors.com/Apple_Keynote_Archive

Enjoy! ;)