iPhone 4 – Bumper

7
Dodane: 13 lat temu

Apple, po tym jak wybuchła Antenagate, zaczął dodawać za darmo do sprzedawanych telefonów iPhone 4, pokrowce firm trzecich oraz produkowane przez siebie Bumpery.

Bumper oznacza po angielsku zderzak. I faktycznie nim jest. Nie można chyba, bo wg mnie byłoby to nadużycie, określać Bumpera per “pokrowiec”. Bumper jest to “ramka” wykonana z plastiku w połączeniu z gumą i metalowymi przyciskami. Dostępny jest w 6 kolorach – czarnym, białym, niebieskim, zielonym, pomarańczowym oraz różowym.

Bumper jest, jak to przystało na Apple, bardzo dobrze wykonany. Wszystko jest idealnie, podkreślę idealnie, spasowane i wykonane. Ramka wokół telefonu jest plastikowa, a od góry i od dołu znajduje się guma, która stanowi wspomniany wcześniej zderzak. Zawsze jak kładziemy nasz telefon, to opiera się on właśnie na tej gumie. Dzięki tej gumie nie ślizga się też położony na pochyłej i gładkiej powierzchni.

W pokrowcach, czy też obudowach innych firm, byłem przyzwyczajony, że przyciski były po prostu zakryte, lub ewentualnie w ich miejscach znajdowały się wycięcia. W przypadku bumpera, wycięcia znajdują się dokładnie w tych miescach co powinny – gniazdo docka, gniazdo słuchawkowe, głośnik i mikrofony (górny i dolny) oraz przełącznik w tryb wibracji. W miejscach przycisków znajdują się…metalowe przyciski, dokładnie takie same jak w iPhonie. Bardzo mi się to podoba.

Niestety bumper powoduje, że iPhone 4, który jest na prawdę niesamowicie cienki, robi się zdecydowanie grubszy, ale tylko na krawędzi. Jednak wrażenie pozostaje. Na pierwszy rzut oka wydaje się 1,5-2x grubszy podczas gdy grubszy jest tylko o około 2 mm.

Największą wadą bumpera wg mnie jest to, że iPhone nie pasuje wtedy do akcesoriów, np oryginalnego docka czy głośników. Po prostu wymaga od nas, abyśmy go za każdym razem zdejmowali. Zdejmowanie niestety może, ze względu na jego dopasowanie, porysować metalową antenę iPhone 4. Obawiam się też, że przy częstym wyjmowaniu iPhone możemy zwyczajnie zniszczyć bumpera – złamać go lub rozciągnąć gumę. Póki co wszystko działa i nic się nie rysuje, ale podaje Wam swoje wątpliwości.

Zauważyłem jedną ciekawą rzecz. W akcesoriach, które wymagają zastosowania adapterów do konkretnych modeli iPhone lub iPod, włożenie iPhone 4 w bumperze bez tych adapterów umożliwia nam korzystanie. Bumper wypełnia wtedy dostępną wolną przestrzeń, którą zajmuje normalnie adapter. Zadziałał u mnie ten “myk” przy głośnikach JBL oraz uniwersalnym docku do iPoda.

Bumper oryginalnie kosztował 29USD. Teraz jest za darmo, ale tylko do końca tego miesiąca (30 września 2010). Może to świadczyć o tym, że Apple po cichu wprowadzi nowe wersje iPhone 4 bez problemu z anteną, albo po prostu zakończy “promocję”. Obecnie Polska też jest objęta programem darmowych bumperów. Można zarejestrować się pod tym adresem.

Zatem śpieszcie się, jeśli nie macie swojego bumpera, bo wg mnie jest to bardzo dobre, mało inwazyjne zabezpieczenie dla Waszych telefonów, które świetnie spełnia swoją rolę. Poza tym 29USD, które w Polsce urośnie zapewne do trochę większych pieniędzy, piechotą nie chodzi.

Bumpera wraz z telefonem iPhone 4 dostaliśmy do testów od Apple Polska.

[flickr]set:72157624784073883[/flickr]

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 7

Wymiana ni dotyczy kupionych iPhone 4 w tym czasie w sieci ERA jestem tego żywym przykładem , ponad połowie dnia starań i dowiedziałem się w serwisie ERA czyli wsparcie techniczne (telefon) które mi gwarantują przez 2 lata według umowy z Apple nawet że telefon kupiłem u nich bez abonamentu Era nie uczestniczy w wymianie ETUI a czemu juz wsparcie techniczne ERA czyli pan z którym rozmawiałem nie potrafił mi odpowiedzieć. Wypełniłem te rubryki ze strony http://www.apple.com/pl/iphone/case-program/ a na koniec 2 napisy nr.seryjny nie prawidłowy oraz IMEI nie prawidłowy.Pierwsze co mi się na suneło sprzedali mi lewy iPhone 4, ale nic dzwonie do Apple Polska i sprawdzają jest ok.Niestety wsparcie techniczne Apple Polska odsyła do operatorów czy masz tel w abonamencie czy nie ,jeśli tam zakupiłeś tak jak ja na bez abonamentu to i tak maja obowiązek udzielać porad o czym oficjalnie w sklepie nie infotrmują. Czyli teoretycznie mogę skorzystać z programu wymiany ale praktycznie nie!? Jeśli macie podobne problemy dajcie znać.Ciekawe jest to że ERA umywa ręce na przedstawione dowody podaje link http://www.apple.com/pl/support/contact/ i co dalej czy to tylko Polska?

Teraz jest za darmo, ale tylko do końca tego miesiąca (30 września 2010)

Tzn? Tylko chyba dla osób, które kupiły go w Erze, lub Orange. Aplikacja Case Program nie działa, wypełnienie formularza na URL który podaliście kończy się na wprowadzeniu numeru seryjnego, gdzie formularz wyświetla na czerwono, że jest błędny. Ten sam s/n na sprawdzeniu gwarancji na stronie Apple, identyfikuje go jako iPhone 4.

Ma skrina, te same dane wprowadziłem z tel do rubryki identycznie, więc nie ma mowy o pomyłce.Więcej wydrukowałem to co wpisałem i co się wyświetliło, aby pokazać w salonie ERY w Szczecinie jednocześnie pokazałem wydruk oraz tel. z tymi danymi i są identyczne. Nadal nie mogę nigdzie zasęignąć informacji co dalej mam robić ? Jak pisałem wcześnie ERA w Szczecinie umywa ręce (moim zdaniem nie prawnie http://www.apple.com/pl/support/contact/) Macie pomysł co zrobić bo ręce opadają.Wiem że tylko takie rzeczy to w Erze ale bez idiotycznych żarcików to moja kasa i to co jest napisane mabyć zrobione anie umywanie rąk bo już towar sprzedali.