Mastodon

Parada Microsoft

3
Dodane: 14 lat temu

Microsoft zorganizował wczoraj w Redmond paradę na cześć zakończenia prac nad Windows Phone 7. Pierwsze produkty z tym systemem mają trafić do sprzedaży pod koniec października.

Nie byłoby w tym nic specjalnego, gdyby nie fakt, że Microsoft zorganizował paradę na wzór….pogrzebu. Pogrzebu iPhone oraz Blackberry. Jakby tego było mało statyści byli poprzebierani w stroje z teledysku Michela Jacksona Thriller i do tego tańczyli w rytm piosenki. Podobno Microsoft przeznaczył 500 mln USD na kampanię promocyjną nowego systemu. Jeśli promocja ma być oparta na czymś takim to ja dziękuję.

Dla mnie taka forma wydaje się niesmaczna i żenująca. Całe szczęście faktyczny stan rzeczy zweryfikuje rynek i użytkownicy.

Firma analityczna Gartner w najnowszym badaniu rynku przewiduje, że Microsoft do 2014 roku będzie miał tylko 3,9% rynku (spadek z 8,7% w 2009). Symbian (30,2%) i Android (29,6%) zajmą pierwsze miejsca, a na trzecim będzie iOS (14,9%).

Źródło: Appleinsider.com

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 3

Może i z zombie, ale i tak żywsza od reszty. Microsoft zawsze miał reklamy plastikowe i ch*jowe. Pamiętacie to „kółko różańcowe”? No tę reklamę, w której nawoływali do tworzenia zborów i namawiania ludzi na pseuo-prywatkach do używania Windows 7? A pamiętacie to jak kazali jakimś drętwiakom chodzić po sklepach i szukać taniego laptopa? Jezuuuu, to była drętwota dopiero. Największym windows-killerem, czyli bramką samobójczą są te dwie nowe „reklamy”: Azjaci tańczący w bollywoodzkim stylu z Invisiblemanem na czele i prezentacja śpiewana bieberowym głosikiem z „super-hiper-mega ” efektami i facetem, który przewraca stół. Postrzał w stopę Microsoftu.

Ja wręcz uwielbiam tę reklamę:)
http://www.youtube.com/watch?v=GL4hyATkQ74

Microsoft przespał rozwój smartfonów i systemów operacyjnych na urządzenia mobilne.W Apple nie zaspali tylko nastawili sobie budzik i im sie udało. A jak ludzie twierdzą że iPhone nie byl rewolucją bo przed nim już były telefony z ekranami dotykowimy to wybucham niekontrolowanym śmiechem. Prawda przed iPhonem już były inne ale gdy on wyszedł na świat (w 2007 roku) to od tego czasu każdy producent co chwile wypuszcza tzw. iPhone-killera. Tak samo jak google ze swoim Andriodem. Starają sie przekonywać że ich systemu używa więcej osób. Tylko problem jest taki że oni starają się wrzucac swój system do każdego rodzaju telefonu a Apple produkuje jeden model telefonu. iPhone. Fakt że są różne modele ale wraz z każdym kolejnym rokiem powstaje nowy model a stary idzie do muzeum. W chwili obecnej skupiają się na iPhonie 4. Bo iPhone 3GS 8GB chyba nie sprzedaje się tak świetnie skoro amerykanie za 100$ więcej mogą kupić lepszy telefon.
Tak więc Microsoft. Za PÓŹNO.