Mastodon

Parallels Desktop 6 już w sprzedaży

6
Dodane: 13 lat temu

Dziś odbyła się premiera jednego z najpopularniejszych programów do wirtualizacji systemów operacyjnych – Parallels Desktop 6.

Nowa wersja ma ponad 80 nowych lub poprawionych funkcji. Wg producenta, Parallels 6 obsługuje lepiej o 40% grafikę 3D. Start systemu Windows jest o 41% szybszy niż w poprzedniej wersji. Wprowadzono m.in. obsługę dźwięku 5.1.

Od dziś dostępna jest wersja angielska, niemiecka, włoska i hiszpańska. Polska wersja językowa będzie dostępna w przeciągu najbliższych tygodni. Parallels Desktop 6 for Mac będzie dostępny w cenie 79,99USD. Polska cena nie jest jeszcze znana.

Jak tylko dostaniemy Parallels 6 do testów, przedstawimy Wam nasze wrażenia.

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 6

@quaint

Bardzo ciekawa promocja! Zastanawiam się tylko, czy można po takim uaktualnieniu legalnie używać np. Parallelsa na jednym komputerze a vmware na innym kompie. Na szybko przejrzałem EULA i nic nie ma o zakazie wykorzystania wersji z których robi się uaktualnienie… inna sprawa że w ogóle mało w tej licencji wzmianek o uaktualnieniach – może trzeba poszukać głębiej ;)

Lubie Parallels, mam obecnie 5 i nie ma większych problemów, ale cena za aktualizacje chyba zbyt wysoka jak na obecne możliwości.