Mastodon

Skrót ze spacją

7
Dodane: 14 lat temu

Ciekawa sprawa, którą zaobserwowałem zupełnie przez przypadek przed chwilą na iPadzie, a która działa jak sprawdziłem też na iPhonie.

W zależności iloma palcami jednocześnie klikniemy w spacje na klawiaturze, tyle odstępów automatycznie nasz iPad/iPhone zrobi. Nie musimy klikać np dwukrotnie aby skorzystać ze skrótu i mieć kropkę, wystarczy, że spację klikniemy raz, ale dwoma palcami.

Mi na spacji w iPadzie zmieściło się siedem palców i tyle odstępów edytor zrobił gdy raz kliknąłem.

Ciekawe, czy był to zamierzony “ficzer” czy nie?

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 7

Późna pora ale dzisiejszymi resztkami sił wszedłem na stronkę i fajna ciekawostka;) ale stawiam na to, że to nie był zamierzony zabieg, bo dzieje się tak z każdym klawiszem (mam szczupłe palce i udało mi się upchnąć dwa na jednej literce – i wypisuje je podwójnie.. Ciekawe;) Sweet dreams dla wszystkich!

Świetnie a ja się dziwiłem dlaczego mi tak wychodzi :) Jeżeli mowa o spacji, to na MacBookPro mi też wychodzi czasami podwójny odstęp i nie mam pojęcia dla czego, a nie klikam 2 placami

Sądzę że cały ten efekt jest raczej złudzeniem polegającym na tym,że nigdy tak naprawdę nie dotyka się ekranu jednocześnie (w tym samym momencie) wszystkimi palcami, tylko z niezauważalnym dla człowieka opóźnieniem – co elektronika wyłapuje i odbiera jako kilka “pacnięć”.