iMagazine

Skrót ze spacją

11/10/2010, 02:28 · · · 7

Ciekawa sprawa, którą zaobserwowałem zupełnie przez przypadek przed chwilą na iPadzie, a która działa jak sprawdziłem też na iPhonie.

W zależności iloma palcami jednocześnie klikniemy w spacje na klawiaturze, tyle odstępów automatycznie nasz iPad/iPhone zrobi. Nie musimy klikać np dwukrotnie aby skorzystać ze skrótu i mieć kropkę, wystarczy, że spację klikniemy raz, ale dwoma palcami.

Mi na spacji w iPadzie zmieściło się siedem palców i tyle odstępów edytor zrobił gdy raz kliknąłem.

Ciekawe, czy był to zamierzony „ficzer” czy nie?

7

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


7
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
andigPiotrRobertquaint3G Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wojtas
Gość
Wojtas

i tego typu odkryć brakowalo mi w wakacje. przydatne. Mój kolega ze studiow będzie sie jeszcze bardziej dziwił w jaki sposob nadążam pisac na iPadzie notatki.

3G
Gość
3G

Późna pora ale dzisiejszymi resztkami sił wszedłem na stronkę i fajna ciekawostka;) ale stawiam na to, że to nie był zamierzony zabieg, bo dzieje się tak z każdym klawiszem (mam szczupłe palce i udało mi się upchnąć dwa na jednej literce – i wypisuje je podwójnie.. Ciekawe;) Sweet dreams dla wszystkich!

quaint
Gość
quaint

na iPhonie też działa

quaint
Gość
quaint

komentarz powyżej do usunięcia. nie zauważyłem, że o iPhonie też wspomnieliście

Robert
Gość
Robert

Świetnie a ja się dziwiłem dlaczego mi tak wychodzi :) Jeżeli mowa o spacji, to na MacBookPro mi też wychodzi czasami podwójny odstęp i nie mam pojęcia dla czego, a nie klikam 2 placami

Piotr
Gość
Piotr

Sądzę że cały ten efekt jest raczej złudzeniem polegającym na tym,że nigdy tak naprawdę nie dotyka się ekranu jednocześnie (w tym samym momencie) wszystkimi palcami, tylko z niezauważalnym dla człowieka opóźnieniem – co elektronika wyłapuje i odbiera jako kilka „pacnięć”.

andig
Gość

Z tego co zauważyłem, to można pisać w ogóle nie odrywając np. jednego z palcy, pisząc np. kciukami.