iMagazine

Skrót ze spacją

11/10/2010, 02:28 · · · 7

Ciekawa sprawa, którą zaobserwowałem zupełnie przez przypadek przed chwilą na iPadzie, a która działa jak sprawdziłem też na iPhonie.

W zależności iloma palcami jednocześnie klikniemy w spacje na klawiaturze, tyle odstępów automatycznie nasz iPad/iPhone zrobi. Nie musimy klikać np dwukrotnie aby skorzystać ze skrótu i mieć kropkę, wystarczy, że spację klikniemy raz, ale dwoma palcami.

Mi na spacji w iPadzie zmieściło się siedem palców i tyle odstępów edytor zrobił gdy raz kliknąłem.

Ciekawe, czy był to zamierzony „ficzer” czy nie?


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Wojtas napisał(a):

i tego typu odkryć brakowalo mi w wakacje. przydatne. Mój kolega ze studiow będzie sie jeszcze bardziej dziwił w jaki sposob nadążam pisac na iPadzie notatki.

3G napisał(a):

Późna pora ale dzisiejszymi resztkami sił wszedłem na stronkę i fajna ciekawostka;) ale stawiam na to, że to nie był zamierzony zabieg, bo dzieje się tak z każdym klawiszem (mam szczupłe palce i udało mi się upchnąć dwa na jednej literce – i wypisuje je podwójnie.. Ciekawe;) Sweet dreams dla wszystkich!

quaint napisał(a):

na iPhonie też działa

quaint napisał(a):

komentarz powyżej do usunięcia. nie zauważyłem, że o iPhonie też wspomnieliście

Robert napisał(a):

Świetnie a ja się dziwiłem dlaczego mi tak wychodzi :) Jeżeli mowa o spacji, to na MacBookPro mi też wychodzi czasami podwójny odstęp i nie mam pojęcia dla czego, a nie klikam 2 placami

Piotr napisał(a):

Sądzę że cały ten efekt jest raczej złudzeniem polegającym na tym,że nigdy tak naprawdę nie dotyka się ekranu jednocześnie (w tym samym momencie) wszystkimi palcami, tylko z niezauważalnym dla człowieka opóźnieniem – co elektronika wyłapuje i odbiera jako kilka „pacnięć”.

andig napisał(a):

Z tego co zauważyłem, to można pisać w ogóle nie odrywając np. jednego z palcy, pisząc np. kciukami.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK