iMagazine

Windows Phone 7 na Samsungu Omnia 7 – pierwsze wrażenia i omówienie systemu

14/10/2010, 10:30 · · · 5

Zapraszam do mojej recenzji/pierwszych wrażeń z Windows Phone 7 na Samsungu Omnia 7.

Disclosure: Samsunga Omnię 7 otrzymaliśmy do testów od Polkomtel S.A (lepiej znany jako PlusGSM). Hardware’owo telefon reprezentuje model produkcyjny — dokładnie takiego możecie się spodziewać w listopadzie, kiedy to ma trafić do oferty operatora. Od strony WP7 jestem zobowiązany wspomnieć, że NIE jest to wersja finalna. Aplikacje dostarczone przez Samsunga również mogą nie być ostatecznie dopracowane. Nie otrzymuję żadnego wynagrodzenia ani benefitów za recenzje.

Wideo


Pierwsze wrażenia możecie dodatkowo przeczytać tutaj, a tymczasem zapraszam do komentarzy jeśli macie jakieś pytania — postaram się na nie odpowiedzieć w recenzji do magazynu.

P.S. Dla spokoju osób stresujących się: Polkomtel potwierdził, dwukrotnie, że recenzje na Samsunga z WP7 są wolne od embarga od dnia 11.10.10. Przypominam tylko, że telefon nie posiada finalnej wersji software’u co jestem zobowiązany napisać.

5

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.


5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
MoridinMarucinstomgruximian Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ximian
Gość
ximian

Zapowiada się rzeczywiście interesująco. Można tylko żałować, że MS pozazdrościł Apple filozofii traktowania swoich użytkowników i przez to Windows Phone 7 stał się systemem strasznie zamkniętym na ingerencję z zewnątrz. Bardzo ograniczyli możliwość modyfikacji interfejsu (właściwie można tylko tworzyć HUBy) i uniemożliwili instalację programów w inny sposób niż przez Marketplace.

tomgru
Gość
tomgru

I tak mam wrażenie, że połowo funkcji jest identyczna jak w iphonie, tylko lekko przerobiona, żeby nie było problemu. Tak naprawdę tylko główne menu jest czymś nowy, plus dla „zwykłych” użytkowników którzy przesiądą się ze swoich zwykłych telefonów na coś więcej czyli WP7 – coś więcej, tylko w ich zrozumieniu oczywiście. Ciekaw jestem co na to powiedzą „starsi” użytkownicy windows mobile, ciekawe którą platformę wybiorą iOS czy Androida…..

Marucins
Gość
Marucins

Szajsung – od xx lat nic nie kupię tej firmy

Moridin
Gość

@Marucins: zaskakująca jest jakość wykonania samego telefonu. Lepsza IMO niż iPhone 3G/3GS.

ximian
Gość
ximian

@Marucins – jakich produktów tej firmy używałeś? Tak się składa, że mam m.in. poprzedniczkę opisywanego tu modelu i o jakości wykonania raczej nic złego powiedzieć nie mogę. Omnia 7 nie tylko trzyma poziom ale idzie pod tym względem krok naprzód.