iMagazine

iPad poprzez HDMI do telewizora

19/10/2010, 17:28 · · · 8

Chińska myśl techniczna nie zna granic. Firma Noosy, znana też jako Shenzhen North Technology Co., Ltd., zaprezentowała adapter umożliwiający podłączenie naszego iPada oraz iPhone 4 do telewizora poprzez złącze HDMI. Do tej pory było to możliwe tylko korzystając np z kabli komponentowych, których jestem wielkim orędownikiem.

Pisałem już wcześniej o podłączaniu iPada do telewizora. Podłączenie poprzez HDMI teoretycznie powinno być dużo lepsze niż poprzez inne kable. Jeśli to co pisze Noosy na swojej stronie okaże się prawdą, a samo urządzeni będzie w sprzedaży, bo na razie nie jest podana nawet cena, to na pewno będę jednym z pierwszych, którzy go kupią.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Robert napisał(a):

Mi brakuje adaptera do iPhone 4 który umożliwi mi oglądanie zdjęć z aparatu fotograficznego z możliwością wysłania ich mailem i ftp .W terenie czasem liczy się czas dla fotoreportera i nie ma miejsca na MacBooka.

Dominik Łada napisał(a):

szkoda właśnie, że nie działa z iP4 zestaw iPad Camera Connection Kit. Też by mi się przydał.

Hans napisał(a):

Oredownikiem kabli komponentowych ? Przeciez to juz miniona epoka. Prawie nikt tego juz nie uzywa…