iMagazine

Poważna luka bezpieczeństwa w iOS 4.1

25/10/2010, 23:28 · · · 7

W najnowszym iOS 4.1 istnieje poważna luka bezpieczeństwa. Okazuje się, że bez żadnego problemu, można wykonywać wszelkie połączenia z zablokowanego telefonu, wystarczy zastosować prosty trik – w momencie gdy iPhone jest zablokowany, przechodzimy w „Połączenia alarmowe” i wstukujemy „###”. Wciskamy zieloną słuchawkę i od razu przycisk „Włącz/Wyłącz”. Od tego momentu mamy pełny dostęp do książki telefonicznej oraz klawiatury telefonu.

Wszystko prezentuje film nakręcony przez jednego z użytkowników:

Bug no iOS 4.1 from Salomão Filho on Vimeo.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Wojtas napisał(a):

Widzę że Apple zaczyna się gubić gdy ma w swojej ofercie coraz większą ilość urządzeń z iOS. Pamiętam że taki sam lub podbny bug był chyba w którejś wersji systemu 2.x i potem go łatali. To były czasy gdy Apple posiadało tylko iPhona (był również iPod Touch) jednak to na iTelefon była nastawiona firma. Czekam tylko jak znowu ktoś odkryje że da się do iPhona włamać spreparowanym SMSem jak to było w przypadku softu 3.0 i szybkiej łatki 3.0.1. A co do tej luki to na pewno (obym się mylił) nie załatają w iOS 4.2 tylko w wydanym tydzień-dwa tygodnie później iOS 4.2.1.

P.S. Wiadomo może cos kiedy ten iOS 4.2 wyjdzie? Mówią że w listopadzie ale nie podają dokładnej daty.

mantis30 napisał(a):

Na iOS 4.2b3 ten bug jest już załatany. A kiedy wyjdzie 4.2? Skoro oficjalnie iPady będą u nas od 15 listopada to system musi być gotowy wcześniej, nieprawdaż? :)

andig napisał(a):

Na iPhonie 3G nie ma problemu :).

iSeb napisał(a):

Czy po takim tricku można mieć dostęp do zawartości całego urządzenia? Czy może można korzystać tylko z danych książki adresowej? Czy można wybierać samemu jakikolwiek numer?

Dominik Łada napisał(a):

Jest dostęp do książki adresowej oraz klawiatury telefonu. Do niczego wiecej ale mozna dzwonić na dowolny numer

Wojtas napisał(a):

@andig
Na 3G również jest ta luka na iOS 4.1.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK