iMagazine

Poważna luka bezpieczeństwa w iOS 4.1

25/10/2010, 23:28 · · · 7

W najnowszym iOS 4.1 istnieje poważna luka bezpieczeństwa. Okazuje się, że bez żadnego problemu, można wykonywać wszelkie połączenia z zablokowanego telefonu, wystarczy zastosować prosty trik – w momencie gdy iPhone jest zablokowany, przechodzimy w „Połączenia alarmowe” i wstukujemy „###”. Wciskamy zieloną słuchawkę i od razu przycisk „Włącz/Wyłącz”. Od tego momentu mamy pełny dostęp do książki telefonicznej oraz klawiatury telefonu.

Wszystko prezentuje film nakręcony przez jednego z użytkowników:

Bug no iOS 4.1 from Salomão Filho on Vimeo.

7

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Dominik ŁadaiSebandigmantis30Wojtas Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wojtas
Gość
Wojtas

Widzę że Apple zaczyna się gubić gdy ma w swojej ofercie coraz większą ilość urządzeń z iOS. Pamiętam że taki sam lub podbny bug był chyba w którejś wersji systemu 2.x i potem go łatali. To były czasy gdy Apple posiadało tylko iPhona (był również iPod Touch) jednak to na iTelefon była nastawiona firma. Czekam tylko jak znowu ktoś odkryje że da się do iPhona włamać spreparowanym SMSem jak to było w przypadku softu 3.0 i szybkiej łatki 3.0.1. A co do tej luki to na pewno (obym się mylił) nie załatają w iOS 4.2 tylko w wydanym tydzień-dwa tygodnie później iOS 4.2.1.

P.S. Wiadomo może cos kiedy ten iOS 4.2 wyjdzie? Mówią że w listopadzie ale nie podają dokładnej daty.

mantis30
Gość
mantis30

Na iOS 4.2b3 ten bug jest już załatany. A kiedy wyjdzie 4.2? Skoro oficjalnie iPady będą u nas od 15 listopada to system musi być gotowy wcześniej, nieprawdaż? :)

andig
Gość

Na iPhonie 3G nie ma problemu :).

iSeb
Gość
iSeb

Czy po takim tricku można mieć dostęp do zawartości całego urządzenia? Czy może można korzystać tylko z danych książki adresowej? Czy można wybierać samemu jakikolwiek numer?

Wojtas
Gość
Wojtas

@andig
Na 3G również jest ta luka na iOS 4.1.