Mastodon

Microsoft Office 2011 for Mac – premiera światowa

13
Dodane: 13 lat temu

Dziś odbyła się światowa premiera najnowszego pakietu biurowego Microsoft Office 2011 for Mac.

Nowy Office wprowadza szereg zmian i nowych funkcji. Jest bardzo zbliżony do wersji pecetowej Office 2010 i wprowadza znane z niej menu w formie “wstążek”. Całość pakietu jest opracowana tak, aby była maksymalnie kompatybilna z wersją pecetową.

Dostępne są trzy wersje pakietu:

Home & Student – zawierająca programy Word, Powerpoint i Excell, kosztuje 149,99USD

Home & Business – zawierająca programy Word, Powerpoint, Excell oraz nowość Outlook, który zastąpił Entourage, cena to 279,99USD

Academic – tożsama z wersją Home & Business, cena 100USD

Microsoft wprowadził kilka ważnych “ficzerów” w nowym pakiecie. Po pierwsze ucieszą się firmy, które musiały sobie radzić okrężną drogą i instalowały na makach wersje pecetowe pakietu – Excell znów obsługuje makra. Ciekawe są też rozwiązania coworkingu, czyli współpracy wielu osób nad jednym plikiem, praca w microsoftowej chmurze.

Na temat Office 2011 for Mac poczytacie na dedykowanej stronie Microsoft.

Testujemy najnowszego Office już od jakiegoś czasu i powiem szczerze, że jest bardzo, bardzo szybki, szybszy niż poprzednik i wygodny. Więcej na jego temat przeczytacie w zbliżającym się listopadowym wydaniu iMagazine.

Polskich cen pakietu jeszcze nie znamy. Polska premiera polskiej wersji pakietu planowana jest na 10.11.2010.

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 13

A czy ktoś wie co oznacza sformułowanie “polska wersja pakietu”?
Może źle szukam, ale nigdzie nie znalazłem informacji, że będzie w pełni zlokalizowana wersja PL nowego Office’a 2011. Tu i ówdzie pojawiają się informacje, że będzie to tylko pakiet wyposażony w polski słownik, ale to nie jest “polska wersja pakietu” i jeśli do tego się ma to sprowadzić, to niestety Microsoft się nie popisał.

oznacza dokładnie to co jest napisane – polską wersję pakietu, czyli polski język w menu oraz słownik w “standardzie”, a nie jak to było do tej pory, że był wymagany zewnętrzny, przygotowany przez iSource.

Panie Dominiku, znam tą informację od daty jej opublikowania, ale Pan wybaczy jest to jedyna informacja na ten temat. Jak napisałem wcześniej, nigdzie nie znalazłem potwierdzenia, że rzeczywiście chodzi o pełną polską wersję pakietu. Oczywiście można uzbroić się w cierpliwość i poczekać do polskiej premiery w listopadzie. Wszystko się wówczas wyjaśni. Zapytałem o to dzisiaj sądząc, że na tak krótko przed premierą już w Polsce ktoś miał do czynienia z wersją polską lub przynajmniej coś pewnego wie na ten temat.
Np. co na ten temat wie Microsoft Polska? Powodem pewnego niepokoju w tej sprawie są sygnały od osób, które już mają dostęp do pakietu w oficjalnej wersji i nie ma tam języka polskiego do wyboru.
Możliwe, że na rynek polski będzie specjalna wersja językowa polska, ale ktoś w Polsce powinien chyba o tym wiedzieć?

Mialby jedno pytanie.
Nie jestem specjalnie fanem spolszczonych wersji programow i zastanawiam sie czy istniec bedzie mozliwosc kupienia Office w wersji angielskiej z polskim slownikiem?