iMagazine

Microsoft Office 2011 for Mac – premiera światowa

26/10/2010, 22:59 · · · 13

Dziś odbyła się światowa premiera najnowszego pakietu biurowego Microsoft Office 2011 for Mac.

Nowy Office wprowadza szereg zmian i nowych funkcji. Jest bardzo zbliżony do wersji pecetowej Office 2010 i wprowadza znane z niej menu w formie „wstążek”. Całość pakietu jest opracowana tak, aby była maksymalnie kompatybilna z wersją pecetową.

Dostępne są trzy wersje pakietu:

Home & Student – zawierająca programy Word, Powerpoint i Excell, kosztuje 149,99USD

Home & Business – zawierająca programy Word, Powerpoint, Excell oraz nowość Outlook, który zastąpił Entourage, cena to 279,99USD

Academic – tożsama z wersją Home & Business, cena 100USD

Microsoft wprowadził kilka ważnych „ficzerów” w nowym pakiecie. Po pierwsze ucieszą się firmy, które musiały sobie radzić okrężną drogą i instalowały na makach wersje pecetowe pakietu – Excell znów obsługuje makra. Ciekawe są też rozwiązania coworkingu, czyli współpracy wielu osób nad jednym plikiem, praca w microsoftowej chmurze.

Na temat Office 2011 for Mac poczytacie na dedykowanej stronie Microsoft.

Testujemy najnowszego Office już od jakiegoś czasu i powiem szczerze, że jest bardzo, bardzo szybki, szybszy niż poprzednik i wygodny. Więcej na jego temat przeczytacie w zbliżającym się listopadowym wydaniu iMagazine.

Polskich cen pakietu jeszcze nie znamy. Polska premiera polskiej wersji pakietu planowana jest na 10.11.2010.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

grafmarr napisał(a):

A czy ktoś wie co oznacza sformułowanie „polska wersja pakietu”?
Może źle szukam, ale nigdzie nie znalazłem informacji, że będzie w pełni zlokalizowana wersja PL nowego Office’a 2011. Tu i ówdzie pojawiają się informacje, że będzie to tylko pakiet wyposażony w polski słownik, ale to nie jest „polska wersja pakietu” i jeśli do tego się ma to sprowadzić, to niestety Microsoft się nie popisał.

Dominik Łada napisał(a):

oznacza dokładnie to co jest napisane – polską wersję pakietu, czyli polski język w menu oraz słownik w „standardzie”, a nie jak to było do tej pory, że był wymagany zewnętrzny, przygotowany przez iSource.

grafmarr napisał(a):

Panie Dominiku, znam tą informację od daty jej opublikowania, ale Pan wybaczy jest to jedyna informacja na ten temat. Jak napisałem wcześniej, nigdzie nie znalazłem potwierdzenia, że rzeczywiście chodzi o pełną polską wersję pakietu. Oczywiście można uzbroić się w cierpliwość i poczekać do polskiej premiery w listopadzie. Wszystko się wówczas wyjaśni. Zapytałem o to dzisiaj sądząc, że na tak krótko przed premierą już w Polsce ktoś miał do czynienia z wersją polską lub przynajmniej coś pewnego wie na ten temat.
Np. co na ten temat wie Microsoft Polska? Powodem pewnego niepokoju w tej sprawie są sygnały od osób, które już mają dostęp do pakietu w oficjalnej wersji i nie ma tam języka polskiego do wyboru.
Możliwe, że na rynek polski będzie specjalna wersja językowa polska, ale ktoś w Polsce powinien chyba o tym wiedzieć?

Dominik Łada napisał(a):

niestety więcej w tym temacie nie możemy powiedzieć. Proszę uzbroić się w cierpliwość.

Marucins napisał(a):

Kiedy pakiet w pełnym tłumaczeniu PL?

Marucins napisał(a):

Komentarz poniżej jest poniżej poziomu…

Odpowiedź mam w komentarzach :)

pawel napisał(a):

Mialby jedno pytanie.
Nie jestem specjalnie fanem spolszczonych wersji programow i zastanawiam sie czy istniec bedzie mozliwosc kupienia Office w wersji angielskiej z polskim slownikiem?

grafmarr napisał(a):

@quiris: dziękuję za linka. To jest konkretna informacja w sprawie.

Marcin Stępień napisał(a):

Według mnie lepszy jest iWork, ale to kwestia gustu …

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK