iMagazine

Apple czwartym największym dostawcą telefonów

29/10/2010, 19:45 · · · 2

Analiza rynku telefonów komórkowych przeprowadzona przez IDC pokazuje, że Apple awansowało do pierwszej światowej piątki jeśli chodzi o ilość produkowanych telefonów komórkowych. Do tego wskakując od razu na czwarte miejsce i spychając z niego firmę R.I.M czyli producenta telefonów Blackberry.

Stało się to możliwe dzięki temu, że rok do roku Apple zanotował prawie 100% wzrost sprzedaży. To naprawdę dużo zważywszy fakt, że cały rynek urósł tylko niecałe 15%. Jeśli chodzi o ilość sprzedanych telefonów to z 14 milionami iPhone’a daleko Apple do Nokii, która sprzedała prawie 10 razy więcej. Trzeba mieć jednak na uwadze, że Apple dokonało tego mając w ofercie jedynie dwa telefony, Nokia ma ich pewnie w ofercie z setkę.

Zauważalny jest jeszcze jeden fakt, czyli znaczny wzrost sprzedaży producentów produkujących smartphony. R.I.M rośnie o 45%, Apple o 90%, a wspomniana Nokia oferującą w większości tak zwane zwykle telefony, zwiększyła sprzedaż tylko o 1,8%.


Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dodaj komentarz

Marcin Cieszyn napisał(a):

Najbardziej imponuje ta zmiana 2009/2010 ! brawo apple

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK