iMagazine

Ping integruje się z Twitterem

12/11/2010, 19:56 · · · 2

Od wczoraj można integrować swoje konto Ping z Twitterem. Tak chodzi o ten „serwis społecznościowy” wewnątrz iTunes, który służy tak naprawdę do zwiększania sprzedaży piosenek.

Moja brutalna ocena Pinga wynika z prostego faktu: nie mamy możliwości dzielenia się informacjami na temat piosenek, których nie ma w iTunes Store. A wystarczyłoby wprowadzić procent od sprzedaży polecanych przez nas piosenek (na temat których na przykład napiszemy recenzję), aby zachęcić ludzi do ambitniejszej twórczości …

Ping w każdym razie rozwija się powoli, ale stopniowo. Po wejściu do serwisu z poziomu iTunes, na górze strony ukaże się komunikat zachęcający do podłączenia się do Twittera.

Przy okazji od razu dostaniemy propozycję śledzenia naszych Twitterowych znajomych.

Sama procedura jest oczywiście banalnie prosta i największy laik powinień sobie z nią poradzić. Defaultowo jest jednak włączone automatyczne publikowanie wpisów, ulubień i tym podobnych czynności na Twitterze. Nie jest to specjalnie pięknie rozwiązane — osobiście polecam wyłączenie tej funkcjonalności na dzień dzisiejszy, aby nie spamować osób śledzących nasze konto. W tym celu wystarczy wejść do profilu Pinga i na dole odznaczyć pole „Tweet my Ping activity”.

A w międzyczasie czekam na dalszy rozwój Pinga …

2

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.


2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Bartek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bartek
Gość
Bartek

Czy mi się tylko wydaje, że wszędzie gdzie się człowiek nie ruszy, widzi jakieś serwisy społecznościowe? Ile można? Odnoszę wrażenie, że największą zaletą każdego programu czy telefonu, w ostatnich czasach, jest integracja z Facebookiem, Twetterem itp. Ludzie nie korzystający z tego typu usług mogą czuć się, jak jacyś kosmici.