Mastodon

MacBook Air 13.3″ dotarł do testów

6
Dodane: 14 lat temu

W piątek do testów dotarł najnowszy MacBook Air 13.3″ w konfiguracji jak na załączonym screenshocie. Model ma większy SSD 256GB, ale pozostaje przy seryjnych 2GB RAMu. Procesor to ten wolniejszy.

Pozwoliłem sobie opisać swoje nieoficjalne pierwsze wrażenia i obawy po kilku godzinach spędzonych z nim, jednak ostateczny werdykt wydam dopiero po zaprzyjaźnieniu się z tą zabawką.

To co mniej najbardziej zaskakuje to wydajność. Na razie korzystam jedynie z Safari, Maila oraz Scrivener 2.0, więc przesadnie go nie obciążam. Wszystko jednak ładuje się błyskawicznie i nie zauważyłem żadnych piłek plażowych. Ekran jest genialny pomimo ogromnej jak na ten rozmiar rozdzielczości, trochę brakuje mi podświetlanej klawiatury, ale za to bateria pokazuje non-stop jakieś całkowicie absurdalne wartości i wtyczka od ładowarki leży zapomniana.

Jeśli macie pytania i uwagi to zapraszam do komentarzy. Na pewno w planach będzie lightowy test Adobe Lightroom 3.

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 6

A pro po testów czy jest jakieś zestawienie testów MacBook Pro ?Chodzi mi o wydajność danych modeli z ostatnich 2 lat. Wracając do MacBook Air 13.3″ przetestuj go podczas obróbki zdjęć to mnie bardzo ciekawi jak wypadnie.

Zobaczcie jak sobie radzi z programami które potrzebują trochę więcej pamięci np. VMWare czy Parallels. Brak RAMu powinien częściowo rekompensować SSD pytanie tylko jak to będzie się zachowywać w praktyce.

Moze pytani to nie bardzo
Ale chcialbym bardzo jakis dokladny test zobaczyc bo jestem wlasnie przy dylemacie czy kupic air 13 czy mbp 13
Za airem przemawia waga,wielkosc wsumie tylko
Ale to wlasnie ma byc sprzet przenosny wkoncu :)
Ale mbp13 to klawiatura podswietlana. Dlugosc pracy na bateri. Cena. Wydajnosc to chyba najwazniejsze bo mozna by wymienic naped i porty jeszcze ale to akurat mi zbedne
Pozdrawiam

A ja w sprawie nie związanej bezpośrednio z samym komputerem. Chodzi mi o program Scrivener 2.0, z którego korzystasz. Aż dziwi mnie, że na niego wcześniej nie trafiłem. Czy możesz coś więcej skrobnąć na jego temat? Ja korzystam z MacJournal’a.

Pozdrawiam!