iMagazine

iPad jako karta chorobowa

03/12/2010, 13:36 · · · 4

W rzymskiej klinice Gemelli, znanej m.in. z tego że wielokrotnie leczył się w niej Jan Paweł II, iPady zastąpiły karty chorobowe. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie i do tego zdecydowanie ekologiczne.

Teraz lekarz będąc na obchodzie może mieć pełny wgląd do całej historii choroby pacjenta, wyników jego badań itd, jednocześnie może na bieżąco uzupełniać swoje uwagi i zalecenia.

Oszczędności wynikające z braku wykorzystania papieru są oczywiste.

Z jednej strony nowoczesność i ekologia, ale z drugiej co się stanie gdy zabraknie prądu?

Źródło: PulsBiznesu

Zdjęcie: Life

4

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
MarcinDominik ŁadaArmandHappsberg Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Happsberg
Gość
Happsberg

Ciekawy post ale ostatni komentarz jest bez sensu. Jak w szpitalu może zabraknąć prądu ? Przecież oczywistością jest, że od sprawności działania urządzeń elektrycznych zależy życie wielu chorych. Takie na przykład respiratory działają na prąd (bateria starcza na 1,5 h), to samo tyczy się urządzeń monitorujących funkcje życiowe. Szpitale mają swoje agregaty prądotwórcze. Radzę się głęboko zastanowić zanim napisze się jakąś bzdurę.

Armand
Gość

Jak ktoś ukradnie albo zniszczy iPada oszczędności nie będą już takie oczywiste :-)

Marcin
Gość
Marcin

W powietrzu jest tyle rożnych fal radiowych ze te gadanie o konieczności wyłączenia urządzeń to jedna wielka ściema. Po drugie. Urządzenia te nie sieja już tak jak starsze. Polozcie iPhone obok głośników. Slyszycie coś? Bo ja nie, jak to miało miejsce kilka lat temu.