iMagazine

Samodzielna wymiana HDD w iMac

06/12/2010, 15:27 · · · 4

fot. Miłosz B.

Jeśli chcecie podjąć się samodzielnego rozbebeszenie iMaka celem wymiany dysku twardego to koniecznie zerknijcie do poradnika Miłosza. Krok po kroku opisał i sfotografował swoje przejścia na podstawie iMac 24″.

Wskazana podstawowa zdolność w pracach manualnych!

4

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
dzigiWojtek PietrusiewiczAdam Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adam
Gość
Adam

Witam! Wszystko super tylko gorąco nie polecam w domowym środowisku. Wymieniając dysk twardy Pan Miłosz naraził inne kom ponenty swojego iMaca na potencjalne uszkodzenie. Najczęściej nie widać ich gołym okiem i są trudne do zdiagnozowania. Mam tu na myśli elektrostatykę (ESD). Jeśli nie jesteś uziemiony w czasie naprawy, a sama naprawa nie jest wykonana na antystatycznej macie istnieje duże prawdopodobieństwo uszkodzenia komponentów elektronicznych. Pozdrawiam.

dzigi
Gość
dzigi

U mnie, kilka miesięcy temu też była wymiana dysku, ale w białym iMAC 24. Dysk miał zadyszki a czasami piłka kręciła się przez 20 min… i dopiero można było coś zrobić. Oczywiście serce i drżące ręce zostawiłem w drugim pokoju;). Ja zdecydowałem się na WD BLUE (przyzwyczaiłem się do ciszy) z 500GB, gdyż Lacie 1TB mam jako TM i 1/3 na pozostały SYFF.
A wie może ktoś jaki napęd SUPERDRIVE można włożyć do iMAC 24, chodzi mi o model.