iMagazine

Samodzielna wymiana HDD w iMac

06/12/2010, 15:27 · · · 4

fot. Miłosz B.

Jeśli chcecie podjąć się samodzielnego rozbebeszenie iMaka celem wymiany dysku twardego to koniecznie zerknijcie do poradnika Miłosza. Krok po kroku opisał i sfotografował swoje przejścia na podstawie iMac 24″.

Wskazana podstawowa zdolność w pracach manualnych!


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

Adam napisał(a):

Witam! Wszystko super tylko gorąco nie polecam w domowym środowisku. Wymieniając dysk twardy Pan Miłosz naraził inne kom ponenty swojego iMaca na potencjalne uszkodzenie. Najczęściej nie widać ich gołym okiem i są trudne do zdiagnozowania. Mam tu na myśli elektrostatykę (ESD). Jeśli nie jesteś uziemiony w czasie naprawy, a sama naprawa nie jest wykonana na antystatycznej macie istnieje duże prawdopodobieństwo uszkodzenia komponentów elektronicznych. Pozdrawiam.

Wojtek Pietrusiewicz napisał(a):

Dzięki za zwrócenie na to uwagi czytelnikom — to ważna sprawa.

dzigi napisał(a):

U mnie, kilka miesięcy temu też była wymiana dysku, ale w białym iMAC 24. Dysk miał zadyszki a czasami piłka kręciła się przez 20 min… i dopiero można było coś zrobić. Oczywiście serce i drżące ręce zostawiłem w drugim pokoju;). Ja zdecydowałem się na WD BLUE (przyzwyczaiłem się do ciszy) z 500GB, gdyż Lacie 1TB mam jako TM i 1/3 na pozostały SYFF.
A wie może ktoś jaki napęd SUPERDRIVE można włożyć do iMAC 24, chodzi mi o model.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK