iMagazine

ClickFree — w końcu alternatywa dla Time Capsule

04/01/2011, 16:01 · · · 4

ClickFree zaprezentowało alternatywę dla Apple’owego Time Capsule. Nie działa dokładnie tak samo, a mianowicie najpierw konieczne jest podłączenie go bezpośrednio do komputera, który chcemy synchronizować, ale później już wszystko odbywa się bezprzewodowo. Urządzenie wspiera, wg. notki prasowej, dowolną ilość komputerów (Mac i PC).

ClickFree nie wymaga żadne software’u. Pierwsze podłączenie do wybranego komputera wykrywa wszystkie niezbędne ustawienia i zapamiętuje je w sobie. Później backup wykonywany jest bezprzewodowo za pomocą WiFi 802.11n (to ten szybki).

Na początku dostępne będą dwie wersje: z dyskiem 500 GB za $179 i 1 TB za $249. W pierwszym kwartale 2011 mają również pojawić się wersje z większą pojemnością.

W odróżnieniu od Time Capsule nie otrzymujemy w komplecie routera, ale cenowo zapowiada się bardzo interesująco! Ciekawy jestem czy można równocześnie robić backup na Time Capsule i na ClickFree — podwójne zabezpieczenie nigdy nie zaszkodzi!

4

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.


4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
P10trMoridinKrzychooo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzychooo
Gość
Krzychooo

Nie wiem czy to jest dobra alternatywa. Time Capsule 1 TB
kosztuje tylko 50$ więcej, a o wiele więcej oferuje.

Moridin
Gość

Ciekawe czy będzie możliwa samodzielna wymiana dysku na większy …

P10tr
Gość
P10tr

Może być 219, jeżeli nie wymagasz 100% nowego:
http://store.apple.com/us/product/FC343LL/A?mco=MTY3ODQ5OTY