Mastodon

Norbert Cała w Superstacji opowiada o tabletach

12
Dodane: 13 lat temu

Dziś rano Norberta Cała opowiadał w telewizji Superstacja o tabletach.

Zgodnie z obietnicą, którą daliśmy Wam na Facebooku umieszczamy zapis wideo (w rozwinięciu wpisu).

[iframe http://www.youtube.com/embed/zP1N0CFK-O0 480 390]

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 12

Wow Norbert jestem pod wrażeniem! Byłem pewien, że ta rozmowa będzie toczyła się tylko w koło iPada.. A do tego gdy zobaczyłem Galaxy Taba myślałem, że to będzie publiczna egzekucja na nim wykonana i na Androidzie.

Ale jestem pod wrażeniem, ja rzeczowo mówiłeś przedstawiając sytuacje (mimo swoich Applowych pasji) bardzo obiektywnie mówiąc i o dominacji iPada, ale też o nadchodzącym Androidzie 3.0, ale też o nadchodzącym iPadzie 2. Szacun naprawdę to była rozmowa o tabletach;)

Piszecie o sprzęcie Apple wiedząc że nie wspiera on technologii flash i wstawiacie film we flashu?
Na ipadzie gdzie przeważnie przeglądam waszą stronę niestety tego nie obejrzę a szkoda

To co wstawiamy na naszą stronę staramy się aby zawsze można było obejrzeć właśnie na urządzeniach przenośnych. Filmy, które wstawiamy są głównie z YouTube, a to zawsze można było obejrzeć na urządzeniach z iOS. Sprawdź dokładnie – spokojnie można je oglądać na iPadzie, iPhonie czy iPodzie Touch.

Krypto reklam Apple :) Wstydź się Robercie. “Norbert Cała w Superstacji opowiada o tabletach” “….opowiada o Apple” powinno być :D

Masa sprzętu na targach CES 2011 była pokazana, masa sprzętów dla których prawdopodobnie Apple ze swoim iPad’em 2 nie dorówna.
Jak już chcesz porównywać sprzęt, to porównuj nowości. Szkoda że o tym nie wspomniałeś.

Swoją droga najlepiej wypowiadał się Tim Cook… to dopiero pomyleniec.
Był łaskaw skomentować sytuację na rynku tabletów po targach CES 2011 w Las Vegas.

Przyszło mu to o tyle łatwiej, że Apple tradycyjnie nie pokazuje się na tego typu imprezach, woląc swoje własne Keynote, gdzie publiczność nie zadaje trudnych pytań i nie ma ryzyka, że ktoś umrze ze śmiechu na widok odgrzewanych wynalazków. Nie omieszkał nazwać urządzeń z Adroidem “przeskalowanymi telefonami”. Hmm… Nie wiem co zażywa na wzmocnienie pamięci, ale jakby jakimś cudem nakierował swoje uschnięte neurony na początek ubiegłego roku, to odkryłby pewne przełomowe i magiczne urządzenie, które idealnie wpisuje się w tę definicję – mowa o iPad’zie i reakcji ludzi….

ps. Nie trawię iPad’a tak jak MBA 11″

Aha i co to za redaktor, zamiast przygotować się to pełta się w nazewnictwie.

@up No bez przesady, to nawet ja, który na blogu Norberta jestem samozwańczym obrońcą Androida i notorycznie atakuję iOS i wypominam jego braki kiedy tylko mogę chyba pierwszy raz będę bronił redaktora;) Po pierwsze Norbert gdyby się uruchomił to mógłby mówić TYLKO o iPadzie a tak nie było – było o przyszłym wysypie tabletów z Androidem (“prawdziwa konkurencja dla iPada”), a o iPadzie 2 było no bo.. zbliża się i chciał podkreślić, że Apple nie obija się ale też ciągle kombinuje.

A co do spraw merytorycznych – Android 2.2/2.3 NIE JEST systemem dla Tabletów i każdy kto się bawił Galaxy Tabem przyzna to od razu – mimo, że “telefonowe” aplikacje wyglądają dużo lepiej, niż iPhonowe na iPadzie, ale “odblokuj telefon” i np malutka nieskalowalna klawiaturka do swype rażą. Dopiero 3.0 będzie prawdziwie gospodarzył po tabletowemu;) Inna sprawa, że moim zdaniem iOS w swojej obecnej formie to nie jest ani system “telefonowy”, ani “tabletowy” ale martwa przeglądarka ikon – wiem co mówię bo telefon mam z Androidem a iPada z iOS, który równie dobrze mógłby się nazywać “Eksplorator”, co by najlepiej oddawało jego funkcję.

Norbert mówił rzeczowo o tabletach (pokazywał czasopismo na iPadzie jako przyszłość prasy TABLETOWEJ w ogóle) więc bez przesady – nawet dotknął GT bez większego obrzydzenia;)

Ta 3G zauważyłem twoja aktywność ale tytuł “Norbert Cała w Superstacji opowiada o tabletach” to nie “fakt” a może jednak?
Oni wypisują co im się jawnie podoba – a tuta… jakie kwestie ogółu Tabletów poruszył Norbert? :)

Chyba sam zagalopowałeś się kolego. Na iPad’zie i Szajsungu tablety nie kończą się.

Galaxy tab to narazie przeskalowany telefon. Klient pocztowy działa słabo i często proces wywala się przynajmniej raz dziennie. Bateria słabsza niż w ipaddzie a jak poodwiedza sie strony we flash to kaplica. Mało dobrego oprogramowania i zależność aktualizacji softu od dobrej woli operatora to największe wady androida. I czesto sporo drozsze aplikacje Narazie są dwa sensowne urządzenia i według mnie iPad wygrywa. Na ipada 2 nie ma co psioczyc bo jeszcze go nie ma. Polityka Apple co do pokazywania sie na takich targach jest rewelacyjna (z biznesowego punktu widzenia) a klientom tez sie podoba. Zobaczymy co będzie jak pokaże sie ostateczna wersja androida 3.0 i iPad 2 może i wtedy wysypie sie trochę urządzeń konkurencji ale i tak nie ma nikt AppStore a to jest najwieksza siła napędowa iPhone i iPad’a

@Marucins nie chce się z Tobą kłócić, sorki jeśli tak to odebrałeś. Po prostu nastawiłem się na masakrę Androida a zauważ, że Norbert powiedział ogólnie do czego mogą służyć tablety (“przeglądanie stron”, “to małe komputery” itp), na przykładzie iPada co prawda, ale powiedział o gazetach i czasopismach tabletowych. Tyle pamiętam sprzed tych kilku dni kiedy to oglądałem, nie chce oglądać tego filmiku jeszcze raz;) Norbert nie mówił o CES 2011 bo to już takie bardziej “specjalistyczne” zagadnienie i w ogóle nie Applowe, więc pewnie zwyczajnie o nim.. nie wiedział;) A prowadzący nic nie mógł w tej kwestii zrobić, bo sprawiał wrażenie, że nie ma pojęcia z kim rozmawia (no bo faktycznie, zaprosił specjalistę Applowego, a nie gadzetowego/tabletowego), ale co gorsza nie wiedział O CZYM rozmawia.. i to jest żenada;)

N. sprowadził do ogółu – idzie Android 3.0 który spowoduje wysyp konkurencji iPada, ale iPad 2 też się zbliża.

Na dzień dzisiejszy (o którym była mowa) to niestety tablety kończą się na iPadzie i Samsungu i nic nie można na to poradzić. Ja kibicuje XOOMowi (i mam nadzieję zamienić na niego iPada), notion ink adam też wygląda ciekawie, wszystkie tablety z CES były ciekawe ale ich jeszcze nie ma – na dziś dzień.