Mastodon

26% aplikacji odpalamy tylko raz

5
Dodane: 13 lat temu

Firma analityczna Localytics opublikowała raport odnośnie używania aplikacji na iOS. Z badań które przeprowadzili wynika, że 26% aplikacji, które ściągamy na swoje urządzenia przenośne uruchamiamy tylko raz, a potem albo kasujemy albo zajmują nam miejsce. W przeciągu roku liczba ta wzrosła z 22%.

Ciekawe dane, bo świadczą o tym, że tak na prawdę 1/4 aplikacji, które generują niesamowite statystyki w App Store są albo bezużyteczne, albo kiepskie, albo po prostu nie spełniają naszych oczekiwań.

Z czego wynikają takie dane? Wydaje mi się, że łatwości i dostępności całego ekosystemu – jednym kliknięciem pobieramy aplikacje, płatne są zlinkowane z naszą kartą i niewiele kosztują, a bezpłatne aż się proszą by je sprawdzić. I właśnie ta szybkość, w połączeniu z taniością i łatwością obsługi App Store powodują, że z chęcią testujemy, a że 1/4 z tego odrzucamy. Cóż, takie jest życie.

Dużo ściągacie takich aplikacji, z których potem nie korzystacie?

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 5

Niekoniecznie. Mam kilka aplikacji ktore uzylem tylko raz albo kilka razy np. Baby monitor, bardzo dobra aplikacja, ale niecodziennie zostawiamy nasza pocieche sama w pokoju jak spi. Nastepna to np. Crop tez pomocna prosta i dobra aplikacja ale tez nie codziennie przycinam zdjecia. Robie to zawsze natomiast jak chce zmienic tapete, a robie to rzadko. Moglbym tu wymieniac i wymieniac. Tak wiec bezsensu ta statystyka. Tutaj powinno byc raczej ile programow odpala sie raz po czym sie je kasuje a nie trzyma. Jak sie zachowuje program to z cala pewnoscia musi byc on dobry i przydatny ale poprostu tylko czasami. Bez sensu jest kasowac a jak potrzebny to go spowrotem szukac w AppStore i wgrywac od nowa. Pozdrawiam

Mam tak na porządku dziennym. Odpalam i wywalam z urządzenia – “syf” bunkruje tylko na dysku. Z racji wyższych celów a może coś poprawia, dodadzą i będzie można normalnie używać.

Bardzo często kasuje aplikacje po pierwszym uzyciu. Wynika to z prostego faktu – potrzebuje aplikacje spełniającą jakieś warunki, ściagam z App Store kilka aplikacji spelniające te warunki, po czym wybieram ktora mi najbardziej odpowiada, reszte kasuje.

Bardzo podobnie jak Marucins chomikuje aplikacje na dysku.