Mastodon

Oprogramowanie w Apple Store zniknie z półek?

6
Dodane: 13 lat temu

Według ArsTechnica Apple w niedługim czasie zrezygnuje ze sprzedaży oprogramowania w pudełkach na rzecz sprzedaży poprzez Mac App Store.

Jest to zdecydowanie logiczne posunięcie, bo klient będzie miał produkt szybciej i teoretycznie mniej za niego zapłaci, bo nie będzie kosztów opakowania, magazynowania, logistyki i “półkowego”. Już od kilku lat obserwuję w Apple tendencję do zmniejszania swoich pudełek, a ostatnio nawet rezygnacji z nich na korzyść właśnie Mac App Store lub jak to jest w przypadku najnowszym Macbooków Air – pendrive.

Ciekawe w tej całej sytuacji jest to, co zrobią np. Adobe czy Microsoft, nie wspominając o Filemakerze (którego właścicielem jest Apple). Zastanawiające jest też kiedy inne produkty Apple pojawią się w Mac App Store – takie jak Final Cut Studio, Logic, iDVD, iWeb.

Wolicie kupować wersje elektroniczne, czy wolicie pudełka, które sobie postawicie na półce? Proponujemy ankietę.

Oprogramowanie...

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 6

Apple najwyraźniej zamierza odciąć sobie duży kawałek rynku korporacyjnego — aplikacje w App Storze można kupować TYLKO jako osoba fizyczna, nie da się wpisać danych firmy + licencja sklepu pozwala tylko na wykorzystanie prywatne. Gdzie tu logika pytam?

nie jest to prawdą…. chyba licencji nie czytałeś… jak najbardziej można ją wykorzystać w firmie i daje to więcej niż wersja pudełkowa, bo raz zakupioną aplikację możemy zainstalować do swoich 5 komputerów…

Do dziś dzień nigdy nie kupiłem elektronicznej mp3 wolę wersje pudełkowa – taki sentyment – środowisko PROSZĘ!! są inne bardziej anty-ekologiczne rzeczy.

Tak jak z muzyka tak i z softem, wolę box albo fizyczny nośnik.

Czego mi brakuje i uważam iż tracimy na tym: TRAIL. Sprawdzić soft po czym zakupić albo wywalić. Nie chcę wydawać kasę po to aby zawieść się na oprogramowaniu, lub zobaczyć inną lepsza alternatywę.

A najżałośniejsze jest to, że Apple i tak ma głęboko w … to, że to się Wam nie podoba. I tak zrobią – jak zwykle – po swojemu, a my będziemy musieli po prostu zagryźć zęby i się do tego przyzwyczaić. Taka prawda niestety…

Ja też wolę pudełka i nośniki. I wolę płacić gotówką niż kartą…