Mastodon

Specyfikacja Samsunga Galaxy Tab 10.1

3
Dodane: 13 lat temu

Znana jest już specyfikacja sprzętowa Samsunga Galaxy Tab 10.1. Pieszczotliwa nazwa pochodzi ze scalenia nazwy poprzednika oraz liczby oznaczającej przekątną ekranu.

Najważniejsza informacja to nowy system operacyjny Android 3.0 Honeycomb pod kontrolą dwurdzeniowej Tegry 2 — obecnie jest to goły OS prosto od Google i wstępne plotki sugerują, że taki pozostanie! Oby. GTab będzie dostępny z 16 lub 32 GB pamięci flash i dwoma kamerami (2 MP z przodu i 8 MP z tyłu). Rozdzielczość ekranu będzie wynosiła 1280×800 — mały krok wyżej w stosunku do poprzednich 1024×600. Niestety ekran nadal nie będzie w bardziej przyjaznym formacie 4:3. Ciekawie zapowiada się wagowo ze swoimi 599 gramami (które brzmią trochę jak ceny 599 zamiast 600 PLN).

Tablet Samsunga ma pojawić się w Europie już w marcu. Cena niestety nie jest znana.

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 3

Całkiem atrakcyjny. Na prawdę ciekawa konkurencja dla iPada. Dlaczego ekran ma być mniej przyjazny? Przecież strony w pionie będzie się lepiej oglądać, bo po pierwsze większa szerokość niż na iPadzie, po drugie znacznie więcej strony zmieści się na wysokość. Do filmów rozdzielczość też jest dużo lepsza niż na iPadzie, bo mniej odcinamy. No i w końcu mniejsze piksele i więcej pikseli na tej samej powierzchni, ponad milion Samsung kontra 786 tys. iPad.

Cała magia galaxy taba to było właśnie 7″
Kolejny prawie iPad który wydany zostanie przed premierą iPada 2 i raczej nic nie wniesie z niedopracowanym młodym systemem. Kolejny bezwartosciowy klon który polegnie w starciu z ipadem 2 choć by dlatego ze samsung nie ma AppStore a android market “pachnie mokrym psem” I zapewne mozna zapomnieć o
androidzie 3 dla galaxy taba, który jest
naprawdę wygodny i miał szanse na własną
niszę. Myśle ze trochę mu zaszkodzą plotki o ipadzie 3 bez względu na ta jak są mało wiarygodne. Konkurować to on może z tym od HP bo nwet na blackberry będzie za słaby. (subiektywnie)

Informacja na temat Galaxy Tab na poziomie komentarzy na applefobii… Ja obstawiam, ze bedzie mial wiecej mozliwosci od iPada i co z tego? Pewnie w banalny sposob bedzie mozna podlaczac go do wszystkiego nie kupujac 30 przejsciowek po 100 zl. No niech konkuruje, niech walcza o nas klientow, to bardzo zdrowe.