Mastodon

Oficjalne pismo od Superstacji

9
Dodane: 13 lat temu

Przed chwilą otrzymaliśmy oficjalne pismo od Superstacji we wczorajszej sprawie:

Superstacja oświadcza, że redakcja iMagazine nie dostarczyła zdjęć do realizowanego przez nas programu, w związku z czym iMagazine nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zaistniałą sytuację.

Za wynikłe stąd nieporozumienie Superstacja przeprasza zarówno iMagazine, jaki i pana Norberta Całę.

Jesteśmy w kontakcie z autorem zdjęć, podjeliśmy również kroki w celu dokładnego wyjaśnienienia sprawy w oparciu o przepisy prawa autorskiego.

— Redakcja Superstacji

Dziękuję za uwagę, a w szczególności osobom, którzy nie oczerniali nas bezpodstawnie.

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 9

Nie mnie to oceniać wiec nie będę tego robić tym bardziej ze jak się dowiedziałem o sprawie to film byl już usunięty. Wierze, że było to na żywo i ze Norbi nie miał na to wplywu itd itp, ale jednego nie rozumiem i pojąć nie mogę, że Superstacja przeprasza Norberta Cale. Hmmm… Czy ze mną coś jest nie tak czy z nimi, bo chyba w pierwszej kolejności powinni przeprosić Krystiana Kozerawskiego vel Mackozer. No może jestem głupi. Tym bardziej i jeszcze mocniej uważam, ze Krystian powinien wziąć prawnika. Ich (Superstacji) chamstwo nie zna widzę granic.

Ja tak nie uważam. Nie mnie oceniać kogoś jeśli nie wiem jak było naprawdę. Nie należę do takich ludzi i nie mam zamiaru tego zmieniać. Chodzi mi o stacje „Superstacja“
Mam nadzieje, ze mackozer dojdzie swojego z nimi bo uważam, że to czyste piractwo. Ciekawe jak by tak ich materiał opublikować na własnym blogu. Wole nie myśleć co by było.

@Remik: SuperStacja przeprosiła MacKozera w pierwszej kolejności. iMagazine i mnie (moje nazwisko się nie odmienia i pisze przez Ł) przeprasza za to, że zostałem w to wmieszany i potem osądzany przez różnych ludzi od złodziei. Zostały więc też naruszone moje prawa.

Wiem, że MacKozer już się dogaduje z SuperStacją.

Osądzają tylko proszę zapoznacie się np przez chwilę z regulaminem YouTube przed wrzuceniem tam filmu. Czasem warto czytać co się podpisuje.

Cytuje: Regulamin YouTube Punkt 8.1 B:
Przesyłając do YouTube lub zamieszczając w jego witrynach Treści, użytkownik udziela: każdemu użytkownikowi Usług – nieograniczonej terytorialnie, niewyłącznej, bezpłatnej licencji na dostęp do jego Treści za pośrednictwem Usług oraz na korzystanie z takich Treści, ich powielanie i rozpowszechnianie, opracowywanie na ich podstawie utworów zależnych, oraz ich wystawianie bądź wykonywanie w ramach zespołu funkcji oferowanych przez Usługi oraz w granicach dozwolonych na podstawie niniejszych Warunków.

@Norbert Cała – Ciesze się, że tak się stało. Nie rozumiem tylko po co się denerwujesz brakiem ogonka w Twoim nazwisku. Nie masz już siły odpisywać na zarzuty to ok. Wcale Ci się nie dziwie po tym jak zostałeś zjechany przez niektórych. Jednak nie szukaj zaczepek w ten sposób bo ja Cie nie oceniałem w żaden sposób ani nie oczerniałem. Jeśli chcesz być upierdliwy (a to nie ma sensu) to bądź dla ludzi, którzy pisali o Tobie źle. Nie przekręciłem Twojego nazwiska (pisze Twojego z dużej bo szanuje ludzi choć może myślisz inaczej) specjalnie. Przemek Marczyński może potwierdzić ile razy muszę poprawiać tekst pisząc coś dla MM z powodu zżerania przez mój system ogonków gdyż nie posiadam polskiej klawiatury i muszę wszystko korygować ręcznie. A i tak niekiedy są błędy po konwersji. Nie oceniam Twojego wystąpienia tylko kradzież Superstacji materiału Krystiana Kozerawskiego co ponownie podkreślam. Czytanie ze zrozumieniem nie boli. Wiem, że takie czasy, że ludzie zamiast najpierw poznać sprawę lubią oceniać innych nie znając prawdy. Nie należę do takich ludzi. Szanujmy się, bo i tak mamy dosyć trolli w internecie i na blogach co zresztą widać po komentarzach. Jak bym chciał być upierdliwy to mógłbym również napisać ze mój nick to Remik_K a nie Remik i nie wiem do kogo piszesz. Pytanie tylko: po co? Nie uważasz? Chyba to nas trochę rożni od małp i trolli pokroju makojada (sorry, ale nie moglem się opanować aby to przytoczyć) Pozdrawiam wszystkich serdecznie i ciesze się, że stacja miała na tyle odwagi aby sama przeprosić co nie znaczy, że to czego wczoraj dokonali to piractwo i nie będę tego ukrywać. To tyle ode mnie. Jeśli brakuje jeszcze gdzieś ogonka to mea culpa.

W całej sprawie dziwi mnie, dlaczego MacKozer nie zaczął od telefonu do Norberta, tylko odpalił bombę atomową na FB. Nie skontaktował się z redakcją magazynu z którym współpracuje, tylko przystąpił do ataku na SS, przez co rykoszetem oberwał Norbert i iMagazine. Nie stawiam się po żadnej ze stron, nie bronię SS, nie oglądam. Dla mnie to mało profesjonalna, niszowa stacja, nie dziwię się więc, że ktoś z SS znalazł materiał w internecie i nie zastanawiając się, wykorzystał. Na co prawdopodobnie zezwala regulamin YT, ale to oddzielna kwestia. Redaktor z SS głupio zrobił, bo równie dobrze mogli wrzucić dowolny film na którym są akcesoria od iGadżetów i osiągnęliby to samo, nie narażając nikogo na nieprzyjemności. Obecnie w wielu stacjach TV wyświetlane są fragmenty filmów z YT, nie sądzę żeby za każdym razem pytano o pozwolenie autora. Nie chcę wydawać ocen, ale wygląda to trochę na burzę w szklance wody. Oczywiście, dobrze byłoby gdyby zawsze pytano autora materiału o pozwolenie na użycie w audycji TV, ale z drugiej strony, jeżeli regulamin YT tego nie wymusza, to pretensje autor może mieć tylko do siebie. Z drugiej strony, jeżeli ktoś wyraźnie zastrzega prawa autorskie, to inni powinni to uszanować.

Remik_K: Zauważyłem, że często podchodzisz zbyt emocjonalnie do spraw, zamiast przeanalizować na spokojnie. Odnoszę wrażenie, że czasem twój język działa szybciej, niż nadąża głowa. To było pismo skierowane do iMagazine, więc logiczne, że przepraszają redaktora tego pisma. Jak jest wyżej napisane, z MacKozerem też się skontaktowali. Niepotrzebnie bijesz pianę i podkręcasz atmosferę.