Mastodon

Aplikacja FaceTime w Mac App Store

Norbert Cała
norbertcala
13
Dodane: 13 lat temu

Do tej pory aplikacja FaceTime była w bezpłatnej wersji beta. Od dziś się to zmienia i program właśnie przed chwilą trafił do Mac App Store w wersji 1.0 i cenie 0,79 Euro.

Dzięki FaceTime możemy za darmo prowadzić wideo rozmowy z posiadaczami innego komputera Mac oraz iPhone’a 4 i iPoda touch 4G.

Co ciekawe w opisie programu możemy zobaczyć, że pozwala on na rozmowy HD w rozdzielczości 720P na niektórych komputerach Mac. Ich listę mamy znaleźć pod adresem http://support.apple.com/bk/HT4534, ale niestety nie ma tam jeszcze żadnego dokumentu. Prawdopodobnie pojawi się lada chwila jak tylko w zamkniętym na razie Apple Online Store, zobaczymy nowe modele MacBooków.

Link do programu http://itunes.apple.com/pl/app/facetime/id414307850?mt=12

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek.

norbertcala
Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 13

wole Skype niż mam płacić za FaceTime :) w rzeczywistości mam więcej znajomych na pc niż na mac obecnie więc szkoda wydać mi kasy na coś co może połączyć mnie małą ilością ludzi , a Skype ma 99% użytkowników komputerów i nawet iPhone.

@Moridin: wlasnie ze mamy sprzet za kilka tysi to jest to irytujace ze ktos wyciaga do mnie reke po 3zł. Ale to wlasnie zaczynam tak postrzegac Apple – ze cos co inni robia za darmo, oni kasuja…

No własnie płace wiec wymagam. Wydajemy na Mac w ch%# kasy i jeszcze musimy dopłacać. Gdybym chciał dopłacać to kupił bym wiesniacke PC przez które nożna się nerwicy dorobić co najwyżej. FaceTime dla iZabawek jest za darmo to czemu kosztuje na Maca. Ja wiem ze 3-4 plny to g a nie kasa ale to lekka przesada. Może następnie będę płacić za iChat i mail.app. Pomine już fakt ze większość znajomych ma PC (sic!) i możemy używać Skype. Tu nie chodzi o kasę tylko o zasady

Popieram i to miałem na myśli :) chodzi o fakt postępowania a nie o kasę ! bo stać mnie i wielu użytkowników na ten program ale nie kupią bo maja inny barziej kontatybilnyny z innymi systemu program i ca najważniejsze za Free

Ja zamiast zajmowac się ceną która jest nieduża (Angry Birds i nie narzekacie) chociaż powinna być za darmo nie zajmuje się tym. Dzięki temu FaceTime HD wiem co nowego przyniesie nam WWDC 2011 i nowy iPhone 5. Kamerę do FaceTime w HD w nowym iPhonie.
Zamieszczam dokładny cytat:
“FaceTime HD Camera
The FaceTime HD camera built into the MacBook Pro display is even thinner than the camera inside iPhone 4.”

Wnioskuje z tego że skoro jest cieńsza to na pewno zawita do nowego iPhona. Potem w iPodzie Touch 5G i iPadzie 3.