iMagazine

iMovie for iPad [uaktulaniono]

03/03/2011, 13:59 · · · 20

Wraz z przezentacją iPada 2, Apple również przedstawiło dwie aplikacji znane z iLife — iMovie i GarageBand. Tą pierwszą oczywiście znamy również z iPhone — pojawiła się wraz z premierą iPhone’a 4 w zeszłym roku. Widzieliśmy już cuda, jakie ludzie potrafią zrobić za pomocą wersji iPhone’owej i już nie mogę doczekać się twórczości na większym ekranie!

Nowa wersja iMovie przede wszystkim poprawia interfejs oraz dodaje sporo nowych funkcji typu bardziej precyzyjna edycja, w tym szczegółowe edytowanie cięć i audio. Wbudowano także sporo efektów dźwiękowych, które możemy wykorzystać. Mamy też dostęp do całej naszej muzyki z iTunes, która może być alternatywą dla tej w przygotowanych przez Apple motywach. Tych ostatnich również przybyło …

Funkcja współdzielenie się końcowym produktem została rozszerzona i wspiera teraz YouTube, Vimeo, Facebook, CNN iReport, zapis do „rolki aparatu” oraz „do iTunes”, czyli zostanie przeniesiona do aplikacji na Maku po podłączeniu iPada. Możemy jeszcze od razu wrzucić film na MobileMe, wysłać mailem lub wysłać jako MMS (z iPhone’a). Dodano również funkcjonalność AirPlay, dzięki której możemy od razu odtworzyć film na telewizorze.

Wygląda na to, że nie ma możliwości przenoszenia filmów pomiędzy iPhonem, a iPadem inaczej niż za pomocą iTunes, a szkoda bo możliwości kręcenia telefonem są znacznie lepsze.

Update!

iMovie dla iPada nie będzie działało na pierwszym modelu! Wspierane są tylko iPhone 4, iPod touch 4G i iPad 2. Co te wszystkie urządzenia mają wspólnego? 512 MB RAM …


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

QQQ napisał(a):

HAHA lol ależ jesteś cofnięty. Jak nie ma możliwości z iPhona do ipada i odwrotnie?? A do czego służy iFile człowieku. Czy ty chociaż posiadasz iPhona bo widać że nie i te wszystkie wpisy są poprostu zerżnięte z zagranicznych stron i tłumaczone tak mi się wydaje.

Moridin napisał(a):

Tak? Proszę pokaż mi iFile w App Store. Po drugie naucz się podstaw inteligentnej interakcji. A po trzecie, to nie mam JB bo go nie chcę mieć.

airkuba napisał(a):

a nie można pobrać filmów z iPhona do iPada w tak sam sposób jak zdjęcia? Czyli przez Camera Connection Kit?

Moridin napisał(a):

Nie próbowałem jeszcze tego…

Gooral napisał(a):

Sprawdzone osobiście. Działa :)

airkuba napisał(a):

a czy iMovie bedzie działał na iPadzie 1?

Moridin napisał(a):

Teoretycznie powinień. Wątpię czy płynnie tylko …

Moridin napisał(a):

Już potwierdziłem – nie będzie działał na iPad 1.

Gooral napisał(a):

Zdjęcia i filmy można przenieść z iPhone’a kabelkiem :) W iPada wkładamy adapter z dziurką na USB z zestawu „iPad camera connection kit” i podłączamy kabelkiem iPhone’a. iPad znajduje iPhona jako aparat fotograficzny i wszystkie zdjęcia i filmiki wgrywane są przez aplikacje Photos do iPada.

Moridin napisał(a):

O fajnie, że potwierdzasz. Nie miałem dotychczas takiej potrzeby, więc nie testowałem. :)

Gooral napisał(a):

Co wiecej zdjęcia wrzucone na iPada w ten sposób zachowują rozmiar i EXIFy (iPad łyka też RAWy) i potem po podłączeniu iPada do komputera można wszystkie zdjęcia wrzucić tak jakby były wgrywane bezpośrednio z aparatu fotograficznego. Czyli możemy traktować iPada jako data bank i zgrywać na niego wszystkie foty celem oszczędzania miejsca na karcie pamięci aparatu.

Moridin napisał(a):

To wiem, bo tak go wykorzystuję. :-) Nigdy nie próbowałem tylko z iPhone go łączyć. :)

airkuba napisał(a):

Pięknie :) Fajny ten nowy iPad, tylko szkoda że nie ma w nim nic nowego dla fotografów. Szczerze liczyłem na iPhoto :)

Gooral napisał(a):

Albo przydałby się jakiś lightroom albo aperture na iPada.

MacMax napisał(a):

iPod Touch 4G ma 256MB RAM!

Moridin napisał(a):

Już zdążyłem dotrzeć do dwóch rodzajów informacji. :-/ Rzeczywiście te bardziej wiarygodne mówią o 256 MB.

MacMax napisał(a):

Czemu jeszcze nie poprawiliście tego? Nie lubię jak są niesprawdzone i nieprawdziwe informacje ;)

Shanhaevel napisał(a):

Hmm to skoro Touch 4G ma 256 MB RAMu to czemu niby iMovie nie pójdzie na iPadzie 1?

MacMax napisał(a):

Może stwierdzili, że nie ma sensu tego robić na urządzeniach bez kamerki ;)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK