iMagazine

iOS 4.3 już jest

09/03/2011, 23:56 · · · 14

iOS 4.3 dostępny już jest od paru godzin i jest to ta sama wersja co GM wydany 3. marca, o której pisaliśmy tutaj. Najważniejsze zmiany to Hotspot Osobisty dla iPhone’a i iTunes Home Sharing — oba sprawują się znakomicie. Regularnie korzystam z tego ostatniego przez ostatnie kilka dni i życie stało się prostsze — nie ma już konieczności synchronizowania podcastów i filmów jeśli chcemy je obejrzeć w domu. Szybko i sprawnie — the Apple way.

Oprócz powyższych, Apple poczęstował nas ulepszonym AirPlayem, który teraz też umożliwia odtwarzanie filmów z wbudowanej aplikacji Zdjęcia. Film z wszystkimi nowościami znajdziecie na stronach Apple.

Safari również przyśpieszył za sprawą Nitro JavaScript i ma być do dwóch razy szybszy niż odpowiednik w iOS 4.2.

Dodatkowo w końcu macie możliwość zmiany funkcji bocznego przełącznika w iPadzie — w ustawieniach definiujemy czy ma wyciszać dźwięki czy blokować rotację ekranu. Ta druga możliwość zdecydowanie mi przypadła do gustu … ponownie.

iOS 4.3 jest kompatybilny z następującymi urządzeniami:

  • iPhone 3GS i 4
  • iPad 1 i 2
  • iPod touch 3G i 4G

Jak widać wyleciały kolejne modele, w tym iPhone 3G.

A co Wam się najbardziej podoba w nowym iOS?


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

Robert Lange napisał(a):

W teście http://www.webkit.org/perf/sunspider/sunspider.html mój Touch 4G wypadł 2.41 raza lepiej ;)

fracek napisał(a):

mi się najbardziej nie podoba że nadal jest tylko 6 beznadziejnych sygnałów SMS, to juz jest żałosne. Co nie zmienia faktu że nie chcę żadnego innego telefonu ;)

Moridin napisał(a):

Ja tam mam z 20 na iPhone 4. :)

Robert Stachnik napisał(a):

zaktualizowałem i do pracy czas :) Pozdrawiam.

Michal napisał(a):

Mysle, ze dla niektorych osob nie bez znaczenia jest informacja ze program TVPlayer przynajmniej na Iphonie nie wyswietla obrazu po aktualizacji do 4.3. Producent obiecuje na stronach szybka aktualizacje. Program obsluguje prawidlowo jedynie pliki w formatach „przyjaznych” dla iPhona. Podejrzewam, ze taki sam problem jest na innych urzadzeniach po aktualizacji. Jesli jeszcze cos nie dziala moze warto by stworzyc liste zgodnosci.

Wojciech Majka napisał(a):

Czy ktoś ma problem z aktywacją FaceTime po aktualizacji do 4.3 na iPhonie 4? bo u mnie ciągle pisze „Czekam na aktywację…”

Stalingertomasz napisał(a):

Nie pojawia mi się w ustawieniach opcja „personal hotspot”, telefon zaktualizowany, zamiast tego mam jedynie „Usługi lokalizacji”. Macie może pomysły, co może być na rzeczy ?

Tomek napisał(a):

Pytanie nieważne – Osoby posiadające telefon w sieci PLUS mogą mieć problem z hotspotem, wtedy należy wejść w Ustawienia -> ogólne -> sieć -> sieć komórkowa danych -> w polu „modem internetowy” wpisać internet i powinno wszystko działać ;)

P10tr napisał(a):

Na 4.2 po południu miałem około 30%, dzisiaj na 4.3 pozostało 51%. Ciekawe czy u Was też bateria wytrzymuje wiecej?

Dominik Łada napisał(a):

u mnie bez zmian, natomiast zauważyłem, że jak włączyłem gesty to mój iPad jakby stracił wigor i co więcej jakby gorzej reaguje na dotyk… też tak macie, czy może mi się coś wydaje?

Miszel napisał(a):

Czy u Was w iPhone 4, iOS 4.3, są niektóre skrócone dźwięki SMS-a w porównaniu do iOS 4.2 – w ustawieniach sms/mms kat. Nowe?

Dominik Łada napisał(a):

nie zauważyłem tego o czym piszesz

Miszel napisał(a):

U mnie Wiosna Calipso i Fandary są wyraźnie krótsze

miszel napisał(a):

kurcze w takim razie wkradł się jakiś błąd, sprawdźcie u siebie, dzieki z góry, np jeszcze jeden dziwięk Parowóz, poprzednio były dwa uuuch uuuch a teraz jeden… :)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK