iMagazine

Nowe Macbooki Pro wspierają do 16GB RAM

10/03/2011, 23:35 · · · 0

Okazuje się, że wbrew oficjalnym danym technicznym najnowsza linia Macbooków Pro, wspiera aż 16GB RAM.

Obecnie 8GB pojedyncze kości SODIMM oferuje chyba tylko firma OWC. Koszt zestawu 2x8GB to, bagatela, 1599USD.

Z taką pamięcią, cztero-rdzeniowymi procesorami i złączem Thunderbolt, najnowsze Macbooki Pro znów stają prawdziwą maszyną dla mobilnych profesjonalistów, która osiągami zbliża się do obecnych Maków Pro. Rozwiązanie bardzo dobre, ale też, nie ma co ukrywać, póki co horrendalnie drogie.

Od dziś w biurze mamy w testach dwa modele najnowszych Macbooków Pro – 15″ i 17″. Nie mamy wprawdzie wspomnianych kości OWC, ale będziemy mimo wszystko starali się przetestować wydajność komputerów w różnych warunkach.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK