iMagazine

Cyberduck 4 za darmo czy za 23USD?

11/03/2011, 01:26 · · · 6

Cyberduck jest chyba najpopularniejszym klientem FTP na platformę OSX. Doczekał się właśnie wersji 4.0. Doszły nowe funkcje, m.in. dosyć mocna integracja z Finderem czy wsparcie dla Dropbox.

Zastanawiająca jest natomiast kwestia ceny. Cyberduck choć oferował zawsze bardzo dużo, to mimo wszystko od samego początku był za darmo. Każdy z użytkowników mógł ewentualnie podarować autorom aplikacji dowolną kwotę na zasadzie darowizny. Obecnie aplikacja trafiła do Mac App Store i … kosztuje 23,99USD.

Na stronie program nadal jest darmowy i nie ma żadnej informacji o tym, że w Mac App Store trzeba za niego płacić.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Marcin Krzyżanowski napisał(a):

Może to inny cyberduck, bo Apple nie pozwala na cokolwiek na licencji GNU Public Licence w App Store, a na takiej licencji jest Cyberduck. Ponadto w App Store jest wersja 3.8.2 podczas gdy na stronie obecna wersja to 4.x. a wersji 3.8.2 (wg changelog) nigdy nie było.

Ciekawe kiedy zniknie ;)

Robert Lange napisał(a):

developer chyba sam może decydować co gdzie i jak jest rozporowadzane, skoro to jego?
A w App Store siedzi oficjalna wersja wrzucona tam przez developerów. http://sudo.ch/2011/03/04/app-store/

Piotr Falba napisał(a):

CyberDuck zawsze był mega upierdliwy, ciągle wyskakiwały okienka o dotacje, nawet jeśli takiej się już dokonało, z Transmitem, który jest zdecydowanie lepszą aplikacją jest o tyle fajniej, że jak kupisz go raz to żadne głupie okienka nie będą wyskakiwać, a warto kupić.

Michał Soida napisał(a):

Na oficjalnym blogu jest wszystko wytłumaczone…

Link: http://sudo.ch/2011/03/04/app-store/

Dominik Łada napisał(a):

owszem jest wytłumaczone na blogu, ale taka informacja powinna być zarówno na stronie produktu jak i w Mac App Store, że klient ma opcje wersji bezpłatnej.

Kosakowo napisał(a):

A w jaki sposób skorzystać ze „wsparcia dla dropbox” i co konkretnie wspiera?
Jakoś się nie mogę nigdzie doszukać.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK