Mastodon

Cyberduck 4 za darmo czy za 23USD?

6
Dodane: 13 lat temu

Cyberduck jest chyba najpopularniejszym klientem FTP na platformę OSX. Doczekał się właśnie wersji 4.0. Doszły nowe funkcje, m.in. dosyć mocna integracja z Finderem czy wsparcie dla Dropbox.

Zastanawiająca jest natomiast kwestia ceny. Cyberduck choć oferował zawsze bardzo dużo, to mimo wszystko od samego początku był za darmo. Każdy z użytkowników mógł ewentualnie podarować autorom aplikacji dowolną kwotę na zasadzie darowizny. Obecnie aplikacja trafiła do Mac App Store i … kosztuje 23,99USD.

Na stronie program nadal jest darmowy i nie ma żadnej informacji o tym, że w Mac App Store trzeba za niego płacić.

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, rowery, fotografia i dobra kuchnia. Redaktor naczelny iMagazine - @dominiklada

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 6

Może to inny cyberduck, bo Apple nie pozwala na cokolwiek na licencji GNU Public Licence w App Store, a na takiej licencji jest Cyberduck. Ponadto w App Store jest wersja 3.8.2 podczas gdy na stronie obecna wersja to 4.x. a wersji 3.8.2 (wg changelog) nigdy nie było.

Ciekawe kiedy zniknie ;)

CyberDuck zawsze był mega upierdliwy, ciągle wyskakiwały okienka o dotacje, nawet jeśli takiej się już dokonało, z Transmitem, który jest zdecydowanie lepszą aplikacją jest o tyle fajniej, że jak kupisz go raz to żadne głupie okienka nie będą wyskakiwać, a warto kupić.

owszem jest wytłumaczone na blogu, ale taka informacja powinna być zarówno na stronie produktu jak i w Mac App Store, że klient ma opcje wersji bezpłatnej.