iMagazine

Bento 4 – nowa odsłona prostej bazy danych

16/03/2011, 16:04 · · · 6

Filemaker zaprezentował dziś najnowszą odsłonę swojej prostej bazy danych – Bento 4.

Bento jest naturalnym uzupełnieniem naszego pakietu iWork gdy szukamy bazy danych i nie potrzebujemy drogiej kolubryny w postaci Filemakera.

Najnowsze Bento wizualnie niewiele zmienia, natomiast wprowadza kilka nowych funkcji:

– nowe opcje dotyczące drukowania, a w szczególności druku etykiet

– możliwość eksportu danych wraz z szablonem innym użytkownikom Bento

– zbieranie informacji o lokalizacji skąd pochodzą dane (np. poprzez wbudowany GPS w iPhone)

– rozszerzone opcje wyszukiwania

– rozszerzone opcje arkusza kalkulacujnego

– nowe szablony baz danych

– możliwość blokowania danych w formularzu

Wprowadzone poprawki powodują, że nowa wersja jest na pierwszy rzut oka raczej aktualizacją niż nowym produktem. Z chęcią posłuchamy opinii praktyków. Komentarze są do Waszej dyspozycji.

Bento 4 kosztuje 39,99 EUR. Znajdziecie go w Mac App Store.

Rejestrując się poprzez stronę Filemakera uzyskacie 20USD rabatu robiąc uaktualnienie z poprzednich wersji.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Roslonp napisał(a):

Niestety nie ma nadal języka polskiego

Mirek1 napisał(a):

Używam Bento od wersji 1. Uważam, że jest to doskonała baza, świetnie zintegrowana z systemem. Poważną jej zaletą jest to, że nie wymaga przygotowania informatycznego, laik może ją używać z marszu. Jak się wgłębisz to dostosujesz ją do potrzeb małej firmy. Za pomocą MobileMe mam zawsze aktualne dane na iMac’u i MacBook’u, wersja mobilna na iPad jest za mocno okrojona i mało przydatna. Jedyna brakująca mi funkcja to warunek, „jeżeli”. Używam w tej chwili „trójki” i chyba poczekam na następną odsłonę. Może jeszcze coś dodadzą.
Mirek

Mirek1 napisał(a):

No cóż, pobawiłem się wersją próbną i kupiłem w App Store.
(aplikacje kupione tam mają licencję na komputery użytkownika)
Do zakupu przekonały mnie nowe możliwości jakie daje „lista prosta”

Janusz napisał(a):

Obawiam się, że jeszcze długo polskiego nie będzie. Rzeczywiście ta wersja nie przynosi rewelacyjnych zmian… Choć z tego co opisują cenne jest drukowanie nie tylko etykiet ale całego formularza z pominięciem tła i innych zbytecznych elementów – taki elegacki raport… To nie arkusz kalkulacyjny – raczej coś w jego stylu – z możliwością podsumowań i obliczeń w końcowym wierszu. Jest tam jeszcze trochę udoskonaleń funkcjonowania. Na moje, mimo, że to osobista baza danych to gdy korzysta się z niej w większej grupie najcenniejsza jest możliwość eksportowania z danymi do użycia przez innych… W sumie zmiany i udoskonalenia jednak warte 29$ za upgrade…

Dominik Łada napisał(a):

Ale Filemaker jest po polsku to chyba powinni zrobić. W końcu Filemaker jest dla zdecydowanie węższego grona odbiorców niż Bento. No chyba, że jestem naiwny.

y77 napisał(a):

nie tylko nie ma języka polskiego, ale także nie filtruje poprawnie rekordów z powodu nie rozpoznawania znaków diakrytycznych. Strzał w kolano…

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK