Mastodon

GPS na iPad 2 z iPhone 4

Norbert Cała
norbertcala
14
Dodane: 13 lat temu

Naczelny :) Dominik, pytał dziś na Facebooku iMagazine (swoją drogą warto polubić), czy działa lokalizcja GPS na iPadzie 2 Wi-Fi (czyli bez GPS), kiedy jest on podłączony do Wi-Fi udostępnianego z iPhone 4 za pomoca funkcji HotSpot Osobisty. Znaleźliśmy takie informacje w sieci.

Postawiony do tablicy postanowiłem to sprawdzić i nawet nagrać krótki filmik. Jak możecie zobaczyć lokalizacja działa, ale nie jest to działanie idealne. Pozycja nie jest przekazywana w trybie ciągłym, a jedynie co około 10 sekund. Do dokładnego zlokalizowania to zdecydowanie wystarczy, jednak mam obawy czy zadziała w jakimś systemie nawigacyjnym.

Postaramy się to również sprawdzić dla Was.

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek.

norbertcala
Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 14

Co ty marudzisz? Jakie oszczędności? Jaka gorsza wersja? User chce mieć GPS to sobie kupi wersję z 3G i będzie miał. A pchać GPS gdzie popadnie to bez sensu.
Nie używasz iPada to się nie odzywaj.

Jakie oszczędności – przecież masz do wyboru model z 3G w którym nie masz tej, w gruncie rzeczy, protezy GPSa. Poza tym Apple jakoś nie chwali się tym “ficzerem”. Tak na prawdę, to czytałem gdzieś w sieci, że podobne rzeczy robiono z pierwszym iPadem WiFi i zewnętrznymi routerami (MiFi czy np Androidy).

Jak słusznie zauważył Norbert, do dokładnego zlokalizowania to wystarczy, ale do normalnej nawigacji raczej nie. Do zlokalizowania wystarczy mi mój iPhone. Poza tym prócz nawigacji jest cała masa aplikacji wykorzystujących lokalizację i tu jest kolejne pytanie – jak wygląda współpraca z aplikacjami wykorzystującymi rzeczywistość rozszerzoną, czy inne usługi lokalizacyjne?

Super tylko w Szczecinie nie ma iSpot ,brak konkuręcji itp. więc poczekam na produkt końcowy.

Świetna opcja. Czyli mają “mniejszą” wersję iPada i do tego iPhone 4 mamy teraz już i WiFi i GPS.

Swoją drogą, nie mogę się doczekać jak w standardzie w autach będzie dock dla iPadów. Widziałem już jakiegoś Forda – piękna sprawa.