iMagazine

Pomoc dla Japonii za pomocą iTunes Store

16/03/2011, 15:58 · · · 4

Za pomocą iTunes Store USA można wpłacać pieniądze na konto amerykańskiego Czerwonego Krzyża. Niestety nie można tego robić za pomocą Gift Cards, trzeba mieć podłączoną kartę kredytową do konta.

Jeśli znacie jakiekolwiek ciekawe inicjatywy w kraju Waszego zamieszkania to zostawcie komentarz z informacją.

4

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
wolf94MaxJacenty GKrystian Kozerawski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krystian Kozerawski
Gość
Krystian Kozerawski

Wplacilem na pomocjaponii spora sumke która odliczeń sobie od podatku. W ten sposób wilk syty i owca cała. Pozdrowienia.

Jacenty G
Gość
Jacenty G

Za pomocą Irlandzkiego iTunes Store również można wpłacać pieniądze na konto amerykańskiego Czerwonego Krzyża, dodatkowo na stronie głównej apple.ie jest odpowiednia informacja.

Max
Gość
Max

Czytam tą wiadomość i nachodzi mnie refleksja. Szczerze współczuję japończykom wielkiej tragedii, ale to bogaty kraj – poradzą sobie. Proponuję więc skupić się na wspieraniu lokalnych inicjatyw, o których niestety zapominamy z różnych powodów: bo nie są już medialne, nie mają siły przebicia, mało kto o nich słyszy itp. U nas chociażby w minionym roku nie brakowało kataklizmów, a niestety nie widziałem wtedy na tej stronie apelu o pomoc rodakom którzy w nich ucierpieli. To nie było trendy, bo nie przez iTunes? Oni przecież nie mogą liczyć na wsparcie reszty świata. Zachęcam więc do wpłat na pomoc rodakom, np. poszkodowanym przez powódź: http://powodz.ngo.pl/ ewentualnie przeznaczając pieniądze na jedną opcję chociażby z tej listy: http://www.caritas.pl/platnosci/

wolf94
Gość
wolf94

Zasadniczo masz rację, ale jakiekolwiek wpłaty dla Caritasu (organizacja kościelna) są jeszcze mniej sensowne, niż dla bogatej, jak to określasz, Japonii. Czyż „wesoła działalność” komisji majątkowej nie wystarczy? Nie obłowili się już wystarczająco? Ja z mojej strony polecam Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dlaczego? Bo wchodząc do dowolnego szpitala, widać efekty ich pracy.