iMagazine

Automapa wreszcie w App Store

18/03/2011, 12:53 · · · 49

Po miesiącach oczekiwań, przecieków i spekulacji Automapa wreszcie pojawia się na platformę iOS. 22 marca będzie w polskim App Store.

Widzieliśmy ją, testowaliśmy i działa bardzo dobrze. Najciekawszą w tym momencie wg mnie funkcją, która niewątpliwie wyróżnia Automapę na tle konkurencji, jest śledzenie na żywo korków na drodze.

Niebawem będziecie mogli przeczytań w iMagazine naszą recenzję. A póki co oficjalna informacja prasowa:

AutoMapa wkracza do Apple AppStore!

AutoMapa przeszła pomyślnie proces certyfikacji przez Apple i została dopuszczona do sprzedaży w AppStore!

Użytkownicy urządzeń iPhone i iPad będą cieszyć się AutoMapą przygotowaną specjalnie dla mobilnych urządzeń firmy Apple. Pomyślne zakończenie procesu certyfikacji AutoMapy przez Apple oznacza możliwość jej instalacji na urządzeniach działających w oparciu o system iOS..

Pierwszym produktem sprzedawanym w AppStore będzie AutoMapa Polska XL. Wersja dla iPhone i iPad korzysta z tych samych, najaktualniejszych map Polski wraz z trójwymiarową wizualizacją budynków, punktowymi adresami i ponad 600 tysięczną bazą Użytecznych Punktów (POI). Co szczególnie ważne, w okresie ważności licencji, użytkownicy iAM będą mieli dostęp do wszystkich aktualizacji, które pojawią się w AppStore i wszystkich funkcji udostępnianych w kolejnych wersjach AutoMapy.

„Na ten dzień czekali użytkownicy iPhone i iPadów. Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że AutoMapa spełnia wszystkie rygorystyczne wymogi stawiane przez Apple. Pomyślne zakończenie procesu certyfikacji AutoMapy pozwoli milionom użytkowników mobilnych urządzeń Apple cieszyć się najczęściej nagradzaną przez profesjonalistów i konsumentów nawigacją”– powiedział Janusz M. Kamiński, szef PR i Marketingu AutoMapy

Roczny koszt licencji programu AutoMapa Polska XL dla platformy iOS wynosi 34,99 Euro. Program pojawi się w AppStore 22 marca 2011 roku.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Mateusz Kamiński napisał(a):

„jest śledzenie na żywo korków na drodze” – tą funkcję ma już Navigon, automatycznie uwzględnia korki i stara się je omijać – dobrze działa w Stolicy.

Co do Automapy – to już żałosne, kolejna wielka zapowiedź. O dobry rok są spóźnieni, aby móc „zarobić”.
Do tego ich „szybkość” podkreśla, jakie musieli mieć problemy aby znaleźć programistów. Ech

Dominik Łada napisał(a):

może się mylę, ale gdzieś obiło mi się o uszy, że to śledzenie korków w PL większość zagranicznych firm nawigacyjnych wykupuje właśnie od Automapy.

Fakt, faktem, że trochę są spóźnieni.

Mateusz Kamiński napisał(a):

wątpię, bo w Toruniu mi nie zadziałało ;) a kilka „robót drogowych” jest źle oznaczonych.

Norbert Cała napisał(a):

Bo w Navigonie te informacje są do d… w AutoMapie jak już będą (w pierwszej wersji chyba nie) to będą o niebo lepsze.

Dominik Łada napisał(a):

Norbi – Twój argument jest nie do zbicia ;-)

Mateusz Kamiński napisał(a):

a druga wersja jeszcze za naszego życia?
Jeśli mieli taki problem z wydaniem produktu, to ja podziękuję…

Moridin napisał(a):

Jesteś pewny że ta funkcja Navigona (ta za 20 euro?) pobiera dane na bieżąco? Nie jest to przypadkiem typu raz na dobę i bazuje na info z dni poprzednich?

Mateusz Kamiński napisał(a):

Tak. Jeżdząc po Wawie wskaźnik ilości danych (korki, roboty itp.) aktualizuje się na bieżąco. Przynajmniej ja tak to odbieram.
W godzinach szczytu coś koło 100 pozycji, w nocy około 18-20…

Z tym bazowaniem na dniach poprzednich…jak dla mnie wszystkie systemy tak robią. Nie słyszałem, aby ktoś tworzył w Polsce jakąś centralę…Ach te Niemcy

Norbert Cała napisał(a):

W AutoMapie dane o korkach sa Live i nie bazują na żadnych dniach poprzednich tylko są to informacje Live. Zresztą można je podejrzeć na http://www.targeo.pl. Tyle, że nie jestem przekonany czy w pierwszej wersji AutoMapy będzie ta informacja, według tego co wiem, wersja pierwsza nie ma informacji o korkach.

Mateusz Kamiński napisał(a):

Jak dla mnie na OmijamyKorki od zawsze są dane z przeszłości odpowiednio przeliczone.

Jedyne co mogą dodać (i dodają) od siebie producencji nawigacji to na bieżąco wysyłanie informacji o korkach swoich użytkowników do własnych baz, i dzieleniem sie tym z innymi osobami.
No bo jak niby mieliby automatycznie sprawdzać korki, czy wypadki?
Przecież w Polsce nie istnieje żaden system ,aby radiem jak na Zachodzie leciały takie info

ymcmb napisał(a):

Poza tym navigon raz kupujesz i masz na zawsze, a automapę musisz kupować co roku. BEZNADZIEJA!

martig napisał(a):

czyli za rok kolejne 35 Euro?!

Norbert Cała napisał(a):

Zgadza się.

Diomed44 napisał(a):

Żeby było weselej w supporcie do którego sie odołujesz z AppStore informacja o licencji jest podana jako :

The „License” entitles you to use AutoMapa without time restrictions.

A to juz oszustwo. I za to mozna ich do sadu podac.

Robert Stachnik napisał(a):

Czyli Navigon po zakupieniu jest na zawsze na koncie , a czy aktualizacja wtedy też jest bezpłatna? bo jak tak to ekonomia wtedy była by za Navigonem.

Mateusz Kamiński napisał(a):

Jest na zawsze. Do tej pory wszelkie aktualizacje (łącznie z mapami) były za darmo, tak jak w wersjach dla palmtopa (tam okres 2 letni darmowych updatów).

Jaromir Kopp napisał(a):

Czyli będzie subskrypcja pewnie… Ja zostaję przy Navigonie ;-)

Jaromir Kopp napisał(a):

No i jak zdziercy od AM poradzili sobie z pozwoleniem Apple na instalowaniu na wielu urządzeniach? Przełknęli czy coś kombinują?

Norbert Cała napisał(a):

Aplikację możesz zainstalować na wielu urządzeniach (jest zresztą darmowa), mapa jest autoryzowana dla jednego. Full podobnie działających programów masz w AppStore.

macnow napisał(a):

In-App purchase… czyli nie będzie piratów ;)

Mateusz Kamiński napisał(a):

jasne ;) nie widziałem jeszcze oryginalnej AM poza salonem

macnow napisał(a):

ja używam oryginalnej, sporo moich znajomych także. Bo 150 zł rocznie za całą europę, dostęp do aktualizacji, bazy punktów miplo, informacji live o korkach to nie jest przecież majątek. A sama Polska kosztuje 79 zł rocznie.

Adam Gołąbiewski napisał(a):

@Mateusz ja tez uzywam oryginalnej. Kupilem jakas tania nawigacje i pudelkowa AM Polski

Jaromir Kopp napisał(a):

No to tragedia. To mnie utwierdza w przekonaniu aby zostać przy Navigonie. Nawet jak ma pewne braki to raz zainwestowane 69€ 3 lata temu wystarczyło do teraz (aktualizacje) i na wszystkie moje iDiwajsy (na razie 3 szt.)

Robert Stachnik napisał(a):

Jest ktoś w sieci Orange ? a pytanie dotyczy programu nawigacji z tej sieci, bo Era daje okrojoną wersję Navogona a Orange coś ma na iPhona? pytam bo jestem niestety w Plusie do końca roku.

Mateusz Kamiński napisał(a):

O nic takim nie słyszałem „w mojej” sieci (Orange).

Medmen2457 napisał(a):

No wreszcie będzie porządna nawigacja do iPhona, bo te obecne na rynku to niestety są znacznIe gorsze, no może tylko navigon zasługuje na uwagę, ale jak będzie AM to można spoko z niego zrezygnować.Wiem co pisze bo aktualnie mam zainstalowanego navigona europe i tomtoma europę.TomTom to już całkowite nieporozumienie.AM mam na pockecie i jest to bezsprzecznie najlepsza nawigacja-przynajmnie wg mnie,a mam duże doświadczenie.Jeżeli ktoś ma navigona i ma wolna kasę to nIech sobie zmieni napewno nie pozaluje, wiem co pisze.

Tomasz Ziobrowski napisał(a):

A apple dopuszcza w AppStore aplikacje dzialajaca tylko okreslony czas? Bo am wszedzie podkresla ze jak sie po roku znowu im nie zaplaci to program przestaje dzialac. Nie tak jak teraz ze sie traci aktualizacje, tylko tracisz program.

Dla mnie ten pomysl ustawil ich w jednym szeregu z sony – nie zobacza ode mnie ani grosza.

Dominik Łada napisał(a):

a co sony takiego zrobilo?

Tomasz Ziobrowski napisał(a):

Jeszcze bardziej niz apple uwaza ze nie jestes wlascicielem towaru ktory kupujesz. Albo ma jeszcze bardziej porabany i oderwany od rzeczywistosci wydzial prawny.

Diomed44 napisał(a):

Na supporcie do iAM jest napisane , ze licencja jest :

The „License” entitles you to use AutoMapa without time restrictions.

Wiec coś im sie chyba pomieszało.

Diomed44 napisał(a):

Na supporcie do iAM jest napisane , ze licencja jest :

The „License” entitles you to use AutoMapa without time restrictions.

Wiec coś im sie chyba pomieszało.

Mateusz Kamiński napisał(a):

Ostatecznie wczoraj sam sprawdziłem te wszystkie recenzję i aplikację…Jest gorzej niż się mówi publicznie: brak zmiany orientacji, brak wsparcia dla Retina Display, wolne działanie, gubienie sygnału GPS… Toś to wersja wewn., a nie nawet beta publiczna

http://matipl.pl/2011/03/23/automapa-iam-dla-iphonea-warto/

11kaczek napisał(a):

imagizine – ponoć widzieliście i testowaliście … To jak testowaliście, jak powszechnie wszyscy klną na brak fixa i szereg niedoróbek, nie wspominajac o absurdalnej polityce licencyjnej. Może zamiast reklamy, dalibyście uczciwą ocenę ….

Moridin napisał(a):

Wypraszam sobie takie bezpodstawne insynuacje!

Opowiem w imieniu Norberta:

1. Widzieliśmy. Betę i wersje testowe. Nie testowaliśmy pełnej wersji. To istotna różnica o której byliście przez Norbiego informowani.
2. Brak fixa nie dotyczy każdego i jest związany ze zmianami w iOS 4.3 (ZTCW). Norbi dla prostego przykładu nie ma tych objawów.
3. Zamiast pisać oszczerstwa to zastanów się dwa razy.

iMagazine NIE ma korzyści finansowych ani żadnych innych od AutoMapy.

Darek napisał(a):

iMagazine może i nie ma, ale co poniektórzy redaktorzy… Nachalność reklamowania AM w tym miejscu i jawna sprzeczność opinii z tym, co piszą inni użytkownicy, są co najmniej zastanawiające, o ile nie znaczące.

Moridin napisał(a):

Taka mała dygresja: dwóch znajomych ma Mercedesy. Jeden z nich działa do dzisiaj, a w drugim wybuchł silnik, korba wyszła bokiem, pneumatyka się rozleciała i wyrzygało jakiś płyn do wnętrza przez kratki wentylacyjne.

Zastanów się nad skrajną różnicą zdań tych dwóch Panów.

A teraz proszę o konkretne przykłady „reklamy”.

Hitori napisał(a):

Ciekawy jest fakt, ze na stronie Automapy nie ma nawet najmniejszej wzmianki na temat wersji iOS. Tyle wczesniejszych zapowiedzi i… nic, zupelnie jak by sie nie przyznawali. No w tej chwili nie dziwi mnie wcale, ze nie ma sie czym pochwalic ale brak komunikacji jest dziwny :). Moze to jakas inna Automapa…

Darek napisał(a):

@Moridin: Nie dwóch, tylko kilkunastu, o ile nie kilkudziesięciu. I jakimś cudem znakomitej większości wybuchają silniki… ale tu można jedynie przeczytać, że to wspaniały produkt, bijący konkurencję na głowę, itede itepe. Zastanawiające, bo działacie jak dobrze opłacony dział PR.
A przykłady reklamy? Jak inaczej nazwać trwającą od miesięcy kampanię podgrzewania atmosfery wyczekiwania na nieistniejący jeszcze produkt, który miał być kilerem, a który okazał się epic failem?
Sory, ale to nie jedyny przykład tego, że od czasu zmiany nazwy piszecie pod dyktando różnych marketingowców. Może jeszcze nie kłamiecie w żywe oczy, ale nieobiektywnie pomijacie wszelkie niewygodne dla klienta fakty. Więc nie wierzę, że cały ten szumek woków AM to nie wynik układzików.

Moridin napisał(a):

Kto się u nas reklamuje możesz zobaczyć w każdym wydaniu iMaga. Nie widzę tam nigdzie AutoMapy.

Przykro mi zatem, że jesteś tak ograniczony, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Życzę powodzenia w życiu, w tej Twojej nieufności, zawiści i cholera wie czym jeszcze.

A tutaj masz ciekawy artykuł na temat oszczerstwa: http://www.gazetaprawna.pl/encyklopedia/prawo/hasla/333494,oszczerstwo.html

Zastanów się trochę na przyszłość.

Darek napisał(a):

No tak. Kiedy brak argumentów merytorycznych, zawsze można dać bana i postraszyć sądem. Gratuluję profesjonalizmu.

Darek napisał(a):

A w sprawie reklamy to się jeszcze doucz. Reklama to nie tylko prasówki. To rownież virale, takie jak tutaj.

Mateusz Kamiński napisał(a):

wyluzujcie już.
Napisali co napisali, też sądziłem że będzie więcej „smaczków”. Trudno

Moridin napisał(a):

Nie postraszyć sądem, bo nie robię tego, tylko zdaje się, że trolle nie rozumieją pewnych rzeczy, więc daję źródło. Ban dla trolli.

A tak na marginesie:

Nie masz innych pomysłów już na email niż „ala@ma.kota.pl” i tym podobne bzdury?

„I dare you, I double dare you motherfucker” żebyś napisał spod własnego konta.

Darek napisał(a):

Motherfucker? Strasznie szybko uciekles w obrzucanie obelgami. Trudno. Widać nie masz innych argumentów. Może jak zrobisz maturę, to nauczysz się, że ublizanie źle świadczy tylko o tobie i ludziach, którzy cię zatrudnili.

Moridin napisał(a):

Nie ogłądałeś Pulp Fiction? Ech …

Nie karmimy więcej trolli.

Darek napisał(a):

Oczywiście, oglądałem, ale dorośli i kulturalni nie nazywają nikogo skurwysynem, nawet chowając się tchorzliwie za cytatem. A teraz jeszcze brak ci odwagi cywilnej, żeby wziąć odpowiedzialność za napisane słowa. Żenada.

Moridin napisał(a):

1. Mofo nie znaczy skurwysyn.
2. Widzisz jak mnie wkurzyłeś.
3. Istotnym elementem tego cytatu były słowa PRZED przekleństwem. Bez przekleństwa ten cytat nie miałby sensu.
4. Jakie odwagi cywilnej? Tamten komentarz pozostał.

Na koniec: to mój ostatni komentarz na ten temat. Będę też kasował każdy trollujący post. Nadal korzystasz z maila i próbujesz ukryć swoją tożsamość.

EOT

Moridin napisał(a):

Nie ogłądałeś Pulp Fiction? Ech …

Nie karmimy więcej trolli.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK