iMagazine

Naprawdę mały Dock

21/04/2011, 11:01 · · · 5

Nie wiem jak Wy, ale ja jestem fanem małego Docka w OSX. Do tej pory zawsze miałem ustawiony minimalny jego rozmiar, który i tak wg mnie był za duży. Po prostu nie chcę, żeby zajmował mi miejsce na ekranie. Ok, powiecie, że mogę go ukrywać, ale ja tego nie lubię. Ostatnio w internecie natrafiłem na proste rozwiązanie dające możliwość zmniejszenia Docka jeszcze bardziej niż „fabryka dała”. Wystarczy odpalić Terminal i wpisać:

defaults write com.apple.dock tilesize -integer 8

wcisnąć Enter i wpisać:

killall Dock

Znów enter. Od teraz nasz Dock jest na prawdę mały. Ostatnia liczba w pierwszej komendzie odpowiada za rozmiar Docka. Możemy tutaj wstawić wartości 1-16, gdzie 16 jest najmniejszą „seryjną” wielkością Docka. „1” odpuśćcie sobie, bo nic nie widać.

Aby wrócić do poprzedniej wielkości wystarczy w Preferencjach Systemowych przestawić wielkość Docka.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Robert Lange napisał(a):

screen by się przydał w takim tekście :)

Dominik Łada napisał(a):

małego docka? nie będzie widać;-) wpisz komendę w terminalu to sam zobaczysz jaki jest efekt ;-)

Michał Masłowski napisał(a):

Przenieś na lewą stronę ekranu i jest po problemie. Cala wysokość ekranu do wykorzystania.

Marcin Milewski napisał(a):

Dokadnie. Nie używam mac’a a 7 i od ponad roku mam pasek zadań ustawiony po lewej stronie ekranu. Miejsca na śmieci zrobiło sie duzo wiecej ;)

Dominik Łada napisał(a):

nie mogę się przestawić na boczny pasek, jakoś nie pasuje mi. Wolę jak jest na dole, ale mały. Ale w sumie co kto woli, tak jak piszecie też można….

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK