iMagazine

Wyniki finansowe Apple za Q2 2011

21/04/2011, 00:45 · · · 2

Apple dzisiaj ogłosiło swoje wyniki finansowe za Q2 bieżącego roku. Firma z Cupertino ma kolejny rekordowy kwartał z dochodem na poziomie $24.67 miliarda i zysku netto $5.99 miliarda. Apple sprzedało 3.76 miliona Maków w Q2, co stanowi 28% wzrost rok do roku. iPhone’y rozeszły się w liczbie 18.65 miliona sztuk (+113% wzrost rok do roku), iPody (wszystkie modele) w liczbie 9.02 miliona sztuk (-17% w porównaniu z Q2 2010) oraz 4.69 milionów iPadów.

Steve Jobs powiedział, że będą wprowadzać innowacje na wszystkich frontach do końca roku.

Niektórzy analitycy przewidywali 7 mln sprzedanych tabletów z logo Apple, podczas gdy sprzedano niecałe 5 milionów. Przyczyn może być wiele, włącznie z tragedią w Japonii, ale patrząc na problemy z dostępnością iPadów w sklepach, spodziewałbym się, że zwyczajnie podaż nie nadążała za popytem.

Możecie posłuchać raportu Apple tutaj: Apple Financial Results – Q2 2011

Źródło: Businesswire


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

Jan Fabian Woźniak napisał(a):

Jest jakaś rozbieżność… U MacKozera jest, że sprzedano ponad 9 mln iPadów. Co jest grane?
http://www.mackozer.pl/2011/07/20/najlepszy-kwartal-w-historii-apple/

Moridin napisał(a):

Spójrz proszę na tytuł i datę tego wpisu. :)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK