iMagazine

MACDefender — nowy malware dla OS X

03/05/2011, 11:53 · · · 7

Został znaleziony nowy malware na OS X — MACDefender. Ironicznie, symuluje program antywirusowy. Tradycyjnie już nic Wam nie grozi jeśli go sami nie zainstalujecie i nie podacie hasła administratora. Próbuje się zainstalować poprzez podejrzane strony internetowe. Możecie w prosty sposób sprawdzić czy go przypadkiem nie macie:

  1. Uruchom Monitor aktywności.
  2. Kliknij na kolumnę nazwa, aby posortować po … nazwie.
  3. Poszukaj procesu MACDefender lub MacDefender.app.
  4. W Preferencjach Systemowych -> Konta zerknij czy nie ma nic podejrzanego pod Login Items. Jeśli tak to wystarczy kliknąć w — aby usunąć.
  5. Na koniec jeszcze otwórzcie Findera i zobaczcie czy pod /Applications | /Programy nie ma MACDefender lub MacSecurity. Jeśli tak to do kosza z nim!

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

Jacek Gajowniczek napisał(a):

Nie wiem, czy ktoś zauważył, ale Apple Store: „We’ll be back soon” (Pewnie dodają coś nowego)

Moridin napisał(a):

Pisałem na Facebooku o tym … czekamy na konkrety. :)

Przemek (CSOP) napisał(a):

Już są nowe iMac-i . Tylko na razie nie można wejść do strony wyboru iMac na Apple Store (pojawia się błąd). Wersja 27″ na 2 x Thunderbolt

Dominik Łada napisał(a):

Kolejny przykład pokazujący, ze jak napiszemy skrypt kasujacy dysk, sami go uruchomimy i podamy hasło, to zadziała. Póki co z naszym OSX jesteśmy bezpieczni i pewnie jeszcze długo będziemy. Zawsze najsłabszym ogniwem jest sam użytkownik. Kiedyś czytałem wypowiedz jednego z hackerow, ktory powiedział, ze w przeszło 80% przypadków wlamuje sie do systemów nie poprzez jakies skomplikowane narzędzia, a po prostu dzwoniąc do firmy i podając sie za pracownika firmy serwisowej….

Gabriel Gołuszek napisał(a):

 Socjotechnika, polecam „Sztuka infiltracji” Kevina Mitnicka świetnie opisane zjawisko.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK