iMagazine

Problemy z kontami w US iTunes Store

13/05/2011, 13:29 · · · 4

Od kilku dni dostajemy zarówno do iMagazine, jak i iPod.info.pl dużo maili z pytaniem o działanie kont założonych w amerykańskim oddziale iTunes Store. Dość modną praktyką jest zakładanie kont w oddziale US bo wtedy uzyskujemy dostęp dużej ilości aplikacji niedostępnych w naszym krajowym oddziale oraz co pewnie ważniejsze uzyskujemy dostęp do muzyki. W większości przypadków przy rejestracji podajemy jakiś fikcyjny adres pocztowy. Ostatnio jednak konta z podanym fikcyjnym adresem przestały działać i przy próbie pobrania np aktualizacji lub nowego programu wyświetlają informację o błędnym adresie i nie można dokonać żadnych operacji na koncie.

Jest to efekt wprowadzenia nowych zasad sprawdzania adresu pocztowego na kontach iTunes Store. Wcześniej sprawdzana była jedynie poprawność kodu pocztowego teraz kod pocztowy musi się zgadzać z ulicą. Poprawy działający adres to np 450 w. 33 street New York, NY 10001-2603. Więc aby przywrócić działanie konta należy podać po prostu jakiś prawdziwy adres.

PS. We Want iTunes Store in Poland.


Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dodaj komentarz

Michał Kruczek napisał(a):

ja przez pewien czas mieszkałem w stanach :) więc mam tamten adres, w związku z czym problemów nie uświadczyłem :)

Anonim napisał(a):

Ja nie mieszkałem w stanach ale jestem na tyle pomysłowy aby skorzystać z dostępnych adresów w Yellow Pages

Anonim napisał(a):

Ja zakładałem konto na MIT :P 

Anonim napisał(a):

 o właśnie swój człowiek ;)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK