Mastodon

Recenzja iPada 2 [video]

26
Dodane: 13 lat temu

W końcu! Zapraszamy na naszą całkowicie niepoważną, zupełnie wyluzowaną, zaaprobowaną przez Kościół i bulldoga francuskiego, recenzję iPada 2! Przy okazji poruszamy również temat Smart Covera, zastanawiamy się, który model wybrać (WiFi/3G) oraz wypatrujemy rozpraszającej nas spacerowiczki.

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 26

Mieliśmy ukryte mikrofony do nagrania dźwięku, ale okazało się że urządzenie rejestrujące nie wie co to sync.

Fajnie, tylko późno jak na recenzję ipada 2.
Zaczęło się świetnie “nie trzep mi na torbę” :D Ogólnie przyjemnie się ogląda, więcej takich videocast’ów. Wygląda to raczej na Nadgryzionych extra no.2 na polu.

Wszytkie iUżadzenia, racja są produktami na rok, półtora względem iOS’u, ale iPad 2 uważam że utrzyma się bardzo długo, jednak ram,cpu,gpu, prętkość szyny nie jest krokiem naprzód a dwoma, iPad 2 to na pewno urządzenie na dłuższy okres gdy uwzględniamy jego stosunek do pracy na najnowszej wersji iOS.

Na pewno nic takiego nie powiedziałem. To byłoby wbrew moim zobowiazaniom i mógłbym mieć z tego powodu nieprzyjemności. :)

Video jest na luzie, więc nie ma co się wkurzać na fajkę. Obejrzyj Hack5 czy ITidiots – żłopią browary jeden za drugim podczas nagrywania :)

A mnie to w ogóle nie przeszkadza, nie mówiąc już o braku szacunku dla widza… To ma być luźna recenzja, a nie żeby siedziało dwóch sztywnych panów w krawatach i opowiadało o iPadzie…

Masz rację Jarku. 

Mimo, że Moridin żartuje z Twojej uwagi to podczas oglądania nachodzi mnie tekst z polskiego (samczego) filmu: “do pointy Kornel”.  
Panowie – albo robicie recenzję – nawet i na “luzie” – albo “męczycie kota”. Mimo całej sympatii do Was to daliście ciała. Promujecie Apple’a wiec weźcie przykład choćby z ich prezentacji – przypatrzcie się na czym polega ich luzacki styl. Nie szukając daleko: w SADzie jest/był “oszołom” (bez urazy) od iPod’ów. Prezentacje w Keynote robi /-ł słabe, popija/-ł za kulisami ale show miał niezłe jak na czasy gdy jeździłem na DLS (stare dzieje)…Podsumowując: fajnie ze chcecie “inaczej”, dobrze, że próbujecie… ale mały scenariusz lub wypunktowany konspekt by się przydał. Udanych recenzji życzę.

Ponad godzinę szukaliśmy miejsca aż nas wyrzucono. Dominik miał gorączkę. Mogliśmy albo tam nagrać, albo czekać aż wyzdrowieje.

Najciekawsze jest to, że kamera lepiej zbiera dźwięk niż nasze uszy. @SamsungPolska się ucieszy.

Panowie, dawałem radę was słuchać (podcast), ale oglądanie wytrzymałem tylko 2 min. Porażka i kompletny brak szacunku dla widzów/słuchaczy, mylony niestety z “luzem”. Zapominacie że ludzie oglądając poświęcają wam swój czas.
Video – przechodnie przed obiektywem, ostentacyjnie palony papieros to już przegięcie. Trzeba było przynieść tą whiskey, popijanie “czegoś” ma jednak zupełnie inną wymowę niż palenie i dmuchanie w obiektyw.
Audio – hałas z ulicy, można było przewidzieć jeśli nagrywa się w takim miejscu i nie ma co obwiniać sprzętu, fizyki się nie przeskoczy.
Jak na recenzję iPada, to zdecydowanie za późno i nie wiele mieliście do powiedzenia, co niestety było widać. 
Mam nadzieję że w przyszłości będzie lepiej ;)
PS: nie znam sie i pewnie już dziadzieję, więc nie musicie się przejmować, jasne że to nie TVN.

Marudzicie strasznie. Jakby panowie przyszli w garniturach, rozmawiali na sali konferencyjnej byłoby lepiej? Ten luz był świetny (palenie wręcz mega^^) i cieszyłbym się gdyby raz na jakiś czas Nadgryzieni byliby realizowani w tej formie (może tylko z nieco lepszym dźwiękiem)

No widać, że jest kontrowersyjnie przynajmniej – albo się podoba, albo nie. :-)

@fracek:disqus mieliśmy nagrywać w BUWie, ale nas wywalili – tam jest cicho. Dominikowi rosła gorączka, więc nie mieliśmy wyboru.

Dziesięć razy to powtarzasz, a ludzie i tak nie rozumieją :/.

Co do recenzji – jak dla mnie to ok, nawet czegoś się dowiedziałem nowego :).

taki lekki oftop, może utworzycie forum imagazine ? było by miejsce na wymianę doświadczeń między ios userami i zapewne znalazł by się kącik na lanie pomyj dla hejterów ;-) 

Podoba mi się. Gwiazdami nie będą ale jak to mówią ” pierwszy raz zawsze boli”
Ale mam pytanie w sprawie SC SmartCovera
Lepszy jest ze skóry czy poliuteranowa /aż trudno wymówić/?

Wedle uznania – osobiście nie widzę (już) sensu płacić za skórę. Poliuretanowe mają pastelowe kolory i jeśli Ci takie nie przeszkadzają to bierz śmiało. Skóra jest bardziej elegancka, ale sprowadza się to do gustu tylko i wyłącznie.