iMagazine

∞ Nowe funkcje iOS 5 – cd

09/06/2011, 12:00 · · · 0

O większości nowych funkcji w iOS 5 już wiecie, jednak ma być ich aż 200 więc co chwila będą pojawiały się nowe odkrycia.

Użycie przestrzeni dyskowej
Jedną z nowych funkcji jest genialna i naprawdę była już bardzo dawno potrzebna. Jest nią sprawdzanie zajętości miejsca przez daną aplikację. Do tej pory wiedzieliśmy tylko ile razem zajmują wszystkie programy, teraz mamy detaliczny podział na każdą aplikację. Dzięki temu dowiemy się co nam zabiera najwięcej miejsca na naszym urządzeniu i dlaczego jest to magazyn Brief, którego trzy wydania to ponad 1GB. Aby dostać się do tych informacji należy wejść w Ustawienia -> Ogólne -> Użycie. Po kliknięciu na dany program mamy możliwość kasowania tylko danych i dokumentów danego programu.

Pogoda
Sporych zmian doczekała się też aplikacja pogodowa. Oprócz tego, że w Centrum Powiadomień mamy widget pogodowy to pojawiła się też prognoza z podziałem na godziny – w tym celu trzeba kiknąć na interesujący nas dzień, wtedy się on rozwinie i zobaczymy prognozę pogody z dokładnością godzinową. Nową funkcją jest też prognoza lokalna, nasz iPhone sprawdza cały czas namiar z GPS i wyświetla nam pogodę dla miejsca w którym aktualnie jesteśmy. Inna sprawa, że prognozy pobierane z weather.com sprawdzają się mniej więcej tak jak te od Górali.

Wibracje
Trochę dziwną funkcją jest możliwość definiowania sposobu wibracji w zależności od tego. kto do nas dzwoni. Można do każdego kontaktu przypisać inną wibrację. Aby uaktywnić tę funkcję należy wejść Ustawienia -> Ogólne -> Dostępność i przełączyć w sekcji Słyszenie przełącznik nazwany Wibracje własne. Teraz wchodząc w edycję jakiegoś kontaktu mamy możliwość wybrania jednej z pięciu wibracji (Alarm, Bicie Serca, S.O.S, Symfoniczna, Szybka) lub …. uwaga stworzenia własnej wibracji. Własną wibrację tworzymy klikając palcem w ekran. Jak to mówi Wojtek – Bazinga!

Konfiguracja urządzeń AirPort
Bardziej potrzebną funkcją niż własne wibracje jest możliwość konfiguracji urządzeń AirPort (AirPort Express, AirPort Extreme, Time Capsule) z poziomu iPad lub iPhone’a z iOS 5. Aby to zrobić wchodzimy w Ustawienia -> Wi-Fi, pod listą dostępnych sieci bezprzewodowych pojawi nam się lista urządzeń AirPort, które możemy konfigurować. Sprawdziłem działanie z AirPort Express i wszystko działa jak należy. To bardzo fajna funkcja – jak pisze Dominik z iMagazine – dzięki temu można pojechać na wyjazd tylko z AirPortem Express oraz iPadem i poradzić sobie z konfigurację tego drugiego nawet bez komputera. Niestety sama funkcja wymaga dopracowania, wczytywanie bieżących ustawień AirPorta trwa bardzo długo.

0

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala