iMagazine

Zarządzanie AirPortem z poziomu iOS 5

09/06/2011, 09:20 · · · 14

Przed rozpoczęciem WWDC2011 krążyło wiele plotek na temat tego, co się w czasie prezentacji pojawi. Jedną z nich było to, że Time Capsule będzie wyposażone w iOS. Niestety, czego żałuję, plotka ta nie spełniła się, ale było w niej ziarnko prawdy.

Okazuje się, że w iOS 5 pojawiła się nowa funkcja związana z AirPortem. Otóż od teraz, wygląda na to, że już nie będziemy potrzebowali do konfiguracji naszej Time Capsule lub AirPort Express nic poza iPhonem, iPadem lub iPodem Touch.

W ustawieniach WiFi pojawiła się opcja konfiguracji urządzeń sieciowych Apple. Komputer już nie jest potrzebny. Hasło „Era post-PC” wraca jak bumerang.

Na takie rozwiązanie czekałem już od bardzo dawna. Bardzo często wyjeżdżam zabierając ze sobą tylko iPada i iPhona oraz AirPort Express, dzięki któremu w hotelach mam sieć. Mam takie szczęście, że internet zazwyczaj jest, ale … na kablu. AirPort Express ratuje mi wtedy życie. Problem w tym, że czasami ten internet na kablu ma jeszcze dodatkowe zabezpieczenia lub potrzebę ręcznej zmiany ustawień. W takiej sytuacji mój standardowo skonfigurowany APE w tandemie z iPadem czy iPhonem pozostaje bezużyteczny.

Mimo wszystko liczę, że pierwotna plotka o iOS na Time Capsule sprawdzi się w najbliższej przyszłości. Byłoby to fantastyczne rozwinięcie tego bardzo dobrego produktu.

Posiadacze iOS 5 – możecie potwierdzić jak to działa w praktyce?

Źródło: 9to5mac


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Kamil napisał(a):

Ostatnio TC był aktualizowany w lipcu, więc może właśnie wraz z premierą Liona pojawi się nowa kapsuła.

Moridin napisał(a):

Przecież to są dwa screeny obok siebie.

Anonim napisał(a):

no to hoax tym bardziej, bo zmontowane w niby-jeden ekran. Tak czy owak, u mnie nie działa opisana funkcja.

Anonim napisał(a):

no dobra, czepiam się, bo widać podwójny pasek stanu. Ale nie działa nadal ;)

Dominik Łada napisał(a):

To są dwa screeny z iPhona obok siebie…

Filip Wesołowski napisał(a):

Żeby faktycznie sprawdzić czy to działa ktoś musi mieć, oprócz iOS 5 beta, jakiegos Airporta w domu inaczej ta funkcja ma marne szanse na pojawienie się…

Anonim napisał(a):

ja mam. i nadal nie chce się pojawić.

Filip Wesołowski napisał(a):

No to ja się poddaję. Jedyne co mi przychodzi do głowy to współpraca jedynie z nieskonfigurowanym Airportem…

Norbert Cała napisał(a):

Wszystko działa poprawnie zarówno na iPhone jak i iPad. Właśnie sprawdziłem – proszę tu masz polskie ekrany http://www.ipod.info.pl/index.php/nowe-funkcje-ios-5-cdn/

Anonim napisał(a):

U mnie to samo, mam Airport Express a w ustawieniach tej opcji nie mam.

Norbert Cała napisał(a):

Wszystko działa poprawnie zarówno na iPhone jak i iPad. Właśnie sprawdziłem – proszę tu masz polskie ekrany http://www.ipod.info.pl/index.php/nowe-funkcje-ios-5-cdn/ 

Fajnie, że ty się znasz tak dobrze na iOS :) Gratulacje

Moridin napisał(a):

U mnie nie widzi mojego TC 1TB 1gen.

Norbert Cała napisał(a):

W pracy mam tylko Express i go widzi. Sprawdzę w domu z Extreme

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK