iMagazine

Find My Mac – nowość w Lionie

09/06/2011, 00:30 · · · 1

Serwis 9to5mac opublikował zrzuty ekranu z nowej funkcji w Lionie – Find My Mac.

Jest to nic innego jak komputerowa wersja Find My iPhone.

Na załączonych zrzutach z iPhona widać, że można podobnie jak iPady i iPhony znajdować nasz komputer, zdalnie go blokować, wysyłać informacje na ekran, czy też zdalnie go wyczyścić.

Wg 9to5mac „znalazca” ma możliwość zalogowania się do konta „Gość”. To sprytne posunięcie ma umożliwiać połączenie się z siecią i zdalne namierzenie naszego komputera.

Myślę, że wprowadzenie tej funkcji w Lionie uspokaja wszystkich tych, którzy nie słysząc informacji nt Find My iPhone podczas wystąpienia Jobsa, obawiali się, że usługa przestanie być dostępna.

Jak rozumiem, usługa Find My Mac będzie opierała się na pozycjonowaniu komputera poprzez Wifi.

Wprowadzenie funkcji Find My Mac jest jedną z lepszych informacji dla mnie i zapewne dla większości świadomych użytkowników komputerów przenośnych. Cieszę się, że z jednego urządzenia będę mógł, w razie problemu, obserwować wszystkie moje pozostałe. Wygodne.

Źródło: 9to5mac


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

sbl  napisał(a):

Jak stworzyć od nowa partycję odzyskiwania? Ponieważ po sklonowaniu dysku na drugi partycja nie zachowała się i teraz nie mogę właczyć „Find my mac” w iCloud bo jej nie ma :)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK