iMagazine

AirPort zmienia się w WiFi, przy okazji aktualizacja i nowe Time Capsule

15/06/2011, 10:09 · · · 3

 

Lion zbliża się wielkimi, kocimi krokami. Najprawdopodobniej wraz z jego pojawieniem się zniknie z obiegu nazwa AirPort. W ostatniej becie Liona nie znajdziecie już funkcji AirPort tylko zwykłe, tradycyjne, wszystkim znane WiFi. Wszystkim? No wszystkim, a na pewno switcherom, którzy niekoniecznie znają applową nazwę AirPort, która wprowadzała ich w konsternacje.

Apple ewidentnie idzie w kierunku ułatwienia i unifikacji, ale przede wszystkim pod kątem nowych użytkowników, którzy dopiero kupują maki, bo mają już iPhona lub iPada, gdzie właśnie są ustawienia „WiFi”.

Dziś Apple opublikowało aktualizację swojego narzędzia AirPort – wersja 5.5.3 10,8MB. Wprawdzie w komunikacie dołączonym do aktualizacji jest mowa w zasadzie tylko o naprawie jednego błędu (wysypywanie się TC podczas konfiguracji – niestwierdziłem u siebie), to kilka serwisów internetowych (np. Appleinsider) dopatrzyło się w kodzie odwołań do nowych generacji Time Capsule oraz AirPort Extreme. Przed WWDC krążyły plotki, że mają się pojawić nowe urządzenia sieciowe. Powyższe części kodu to potwierdzają, nie dając jednak odpowiedzi na oczywiste pytanie – kiedy nowe produkty trafią do sprzedaży.

Ja w komunikacie Apple nt aktualizacji AirPorta zwróciłem uwagę na jeszcze jedną rzecz, o której pisałem we wstępie.

Learn more about Apple Wi-Fi at: http://www.apple.com/wifi/.

Jeszcze w poprzednich komunikatach nt AirPorta podawany link był następujący:

http://www.apple.com/airport/

– jak w niego klikniecie, przeniesie Was na tą samą stronę co nowy link.

Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa – jak będą nazywały się nowe produkty sieciowe Apple. Nadal AirPort? Wifi? A może tak jak w Japonii – AirMac?

Co o tym sądzicie?

3

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MoridinMaciej Kurek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciej Kurek
Gość

Ciekaw jestem czy pojawi się A4 w TC, który mógłby przyśpieszyć niektóre czynności i zwiększyć funkcjonalność choćby do automatycznego pobierania aktualizacji.
Obecne Time Capsule posiada procesor 500mhz i 128ram, A4 daje aż 1ghz i 256ram :)
Nie zdziwił bym się gdyby Time Capsule pracowało na zmodyfikowanym iOS, wręcz wymaga iOS’a jeśli chcą zwiększyć funkcjonalność.

Moridin
Gość

Myślę, że prędzej włożą tam A5.

Maciej Kurek
Gość

A5 to wielka moc, przede wszystkim graficzna która nie jest potrzebna routerowi, a A4 myślę że byłby wystarczający, i na dodatek jest tańszy w produkcji.

Co do nazw, natknąłem się na coś ciekawego gdy zarządzałem siecią. Pojawia się nazwa „stacja bazowa Apple Wi-Fi”. Nie wiem czy po ostatniej aktualizacji się to zmieniło, ale chyba wcześniej pisało AirPort :)