iMagazine

Kabel Thunderbolt dostępny w sklepie Apple

28/06/2011, 18:11 · · · 8

Apple udostępniło wreszcie kabel służący do podłączania urządzeń ze złączem Thunderbolt. Dzięki niemu możemy podłączyć zarówno zewnętrzny monitor (ponieważ wtyczka jest taka sama jak w MiniDisplay Port), ale też dyski, macierze i inne akcesoria.

Ponieważ póki co, nie mamy dostępu do żadnych akcesoriów ze złączem Thunderbolt, kabla możemy użyć np. pomiędzy dwoma komputerami, gdzie jeden z nich będzie działał w trybie dysku.

Dzięki temu możemy sprawdzić z jaką faktyczną prędkością pracuje Thunderbolt.

Kabel w wersji 2-metrowej, dostępny jest w Apple Store w cenie 49USD. Czekamy na alternatywne rozwiązania.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Taryk Abu-Hassan napisał(a):

juz nie moge sie doczekac. brakuje mi kabli FireWire robionych przez Apple.

Dominik Łada napisał(a):

Ja bym chciał przetestować te kable Thunderbolt w połączeniu dwóch komputerów

Marek Kujawa napisał(a):

@Taryk: FW Belkina są całkiem przyzwoite i w rozsądnej cenie. ;-)

Dominik Łada napisał(a):

Póki co Belkin niestety nie ma kabli Thunderbolt

Anonim napisał(a):

cudownie, a ów kabel można sobie chwilowo wetknąć w… kieszeń ;] Pierwsze dyski thunderbolt mają być wypuszczone przez Lacie, nota bene w wersji HDD, co wydaje się być pomysłem takim sobie. A przy SSD koszty poszybują w kosmos. Póki co realnych zastosowań kabelka za 50$ nie widzę.

emigrant napisał(a):

Co to ludziom się popieprzyło w tych główkach z tymi prędkościami. To, że TB ma 10Gb/s to nie musi oznaczać, że za wszelką cenę musimy coś kupować żeby dążyć do tej prędkości. Nic się nie stanie jak po tym TB będzie leciało max  30MB/s. W TB widzę inne zalety niż prędkość na przykład rozmiary gniazda i samego wtyku co jest bardzo malutkie. Da się montować w subnotebookach np. jak Air, z racji tego, że to jest malutkie i de facto wygląda estetycznie niż wielkie dziury po eth, FW czy usb. No chyba ostatnia zaleta dość ważna to transfer strumieniowy i multi-protokołowość a prędkość przyjdzie z czasem( czyt. potanieją SSD)

Co ceny tego kabla to jakiś chory pomysł. To nic innego jak kawałek chińskiego miedzianego drutu/kabla o konkretnym przekroju, grubości. Kabel TB nie ma elektroniki. Idę o zakład, że z fabryki on wyszedł za jakieś 2-3 dolary max.

Dominik Łada napisał(a):

Dlatego czekam na wersje alternatywne, może CSOP niedługo będzie takie miał – oni zazwyczaj szybko reagują na „trendy” rynkowe

Jebacz Kóz napisał(a):

Musze nabyć taki kabelek – dam chrześniaczce, posłuży jako skakanka.
A co nie stać!

Bo jak na razie innego realnego zastosowania nie widzę.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK