iMagazine

Bezprzewodowe zasilanie urządzeń

11/07/2011, 09:48 · · · 4

W ostatnim odcinku w Nadgryzionych wspominamy o bezprzewodowym ładowaniu iPhone’a. Wojtek mnie przekonywał, a ja byłem mocno sceptyczny, a tu proszę podobno Apple jest mocno zainteresowane przejęciem firmy WiTricity. WiTricity to jednocześnie nazwa technologii bezprzewodowego przesyłania energii. Wykorzystuje do działania dwa rezonujące z tą samą częstotliwością obiekty, które potrafią bez dużych strat i wpływu na środowisko wymieniać się energią. W przeciwieństwie do indukcji magnetycznej, która działa na bardzo małą odległość, WiTricity pozwala na przesyłanie energii na odległość 2-5m, a w przyszłości nawet do 10m. Wyobraźcie sobie, że iMac jest nadajnikiem energii, który wysyła ją do bezprzewodowej klawiatury, myszki czy też iPhone’a. Brzmi bardzo obiecująco, co więcej ta technologia to nie żadne pobożne życzenia, ona już działa, na filmie możecie zobaczyć prezentację WiTricity na konferencji TED w 2009 roku. Od tamtej pory została prawdopodobnie jeszcze dopracowania.

4

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Rafał CMaciej KurekDariusz Gardyński Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dariusz Gardyński
Gość

Jak dla mnie, wygląda super. Zastanawia mnie tylko, jak przekazywana jest energia. Rozumiem, że jest rezonans, ale co go powoduje ?? Normalnie, to była to fala elektromagnetyczna, o ile się nie mylę. Ta stara koncepcja, nie jest zbyt przyjemna, bo i 230V latające w powietrzu, nie napawało spokojem… W woli ścisłości – mówią, że komórki szkodzą, a co dopiero coś takiego :P.
Ciekawe jak jest z tą nową koncepcją :).

Anonimowo
Gość
Anonimowo

iOS 5 beta 3 wyszla!

Maciej Kurek
Gość

To wybiega trochę dalej niż moje przemyślenia na temat zasilania choćby Maca Mini z Led Cinema Display ;)

Rafał C
Gość
Rafał C

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRDREbBYSoFeHNmUbY8ABZS1NeyM5Rejurd947jtGV1tZmR5Q0C

tesla już wiele lat temu to opatentował, nawet zdołał zasilić silnik elektryczny zamontowany w Fordzie, którym jeździł. Oskarżono go o pakt z diabłem i projekt zniszczył. Dokumentację przejęli po jego śmierci faceci w „czerni”.