Mastodon

No nie MacBook! To nowy Apple Cinema Display z Thunderbolt!

13
Dodane: 13 lat temu

Kilka dni temu pisałem o raportowanych przez 9to5mac nowych numerach fabrycznych, które rzekomo miały należeć do MacBooka białego i nowych Maków mini. Otóż, jak to ostatnie często bywa, nie należy chwalić dnia przed zachodem słońca — okazuje się, że pierwszy z listy numer odpowiada za nowy Apple Cinema Display 27″ wyposażonego w Thunderbolt. Numery dotyczące Maków mini są ponoć nadal prawidłowe, ale zaraz się okaże, że dotyczą nowej serii myszek Mighty Magic Mouse lub Levitating Magic Trackpad …

Pojawiło się również zdjęcie przedstawiające tak zwany daisy chain złożony z MacBooka Pro i dwóch LCD-ków połączonych między sobą jednym kablem Thunderbolt. Ciekawostką jest, że kable “dokujące” do MBP są teraz dwa zamiast trzech — zakładam, że kabel USB jest teraz włączony w port Thunderboltowy.

Prawda? Nie? Podpowiem, że górne zdjęcie pobrałem prosto ze stron Apple’a.

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 13

Jak sobie policzysz Dell 27″ + głośniki sensowne + kamera HD to wychodzi praktycznie tyle samo.

tutaj dell na plus bo matowka w tym obudowa tez matowa, sam mam dell 2408WFP na s-pva, ale zaluje ze nie kupilem 30inch, 24 za male, 27 w sumie taki neutral, ale 30tki sa bjuti i w sam raz i nie wazne co sie robi na kompie :)

W USA jest wart 999$ + podatek wychodzi 3k.
Poza tym cena ustalona przez Apple dla Led Cinema Display 27″ jest taka sama jak kiedyś dla 24″, gdzie za Led Cinema 24″ iSpot kazał sobie płacić 3500zł.

999 * 1.08875 * 1.23 * 2.95 = 3946 PLN.
Cena * podatek stanowy 8.875% + 23% VAT * kurs skupu USD.

Ooo, taki news to bardzo na TAK! Apropos to dopatrzyłem się, że widnieje ikona iPhoto, co może oznaczać, że program będzie dołączony do systemu Lion :D (byłoby fajnie )

iLife jest dołączany do komputerów (nowych), nie do OS. Tak przynajmniej było do tej pory, ale wątpię, aby to się miało zmienić.

Musi być zasilanie – TB dostarcza 10W jeśli dobrze pamiętam, a to stanowczo za mało.